معرفی و بررسی

کابل FTP بهتر است یا SFTP ؟

خرید کابل شبکه

برای خرید کابل شبکه ی مناسب ، بسیاری از پارامتر‌ها را باید در نظر گرفت ، پارامترهایی نظیر سرعت کابل ، شرکت تولید کننده ، کیفیت ساخت ، نوع روکش ، محافظ کابل و … . بسیاری از کاربران تنها به در نظر گرفتن سرعت کابل اکتفا می کنند و دیگر موارد را نادیده می گیرند در حالی که یکی از مهم ترین پارامتر های خرید کابل شبکه برای شبکه های سازمانی و حساس ، شیلد و محافظ کابل است .

کابل های شبکه از نظر دسته بندی محافظ به 8 دسته تقسیم می شود که در این مقاله به طور کامل معرفی شده است . در این مقاله می خواهیم به بررسی دو کابل FTP و SFTP بپردازیم و تفاوت های این دو کابل و برتری های آن ها را توضیح دهیم .

 

کابل شبکه FTP

کابل شبکه اف تی پی همانطور که از حرف F در ابتدای آن مشخص است از شیلد فویلی بهره می برد که تنها به دور کابل کشیده شده است . وجود فویل در این کابل سبب می شود تا تداخلات الکترومغناطیسی کاهش پیدا کند و دیتاها با امنیت بیشتری در طول کابل منتقل شوند .

 

کابل شبکه SFTP

کابل شبکه SFTP که نام استاندارد آن S/FTP است دارای 4 محافظ فویلی است که به دور 4 زوج سیم مسی درون کابل شبکه کشیده شده است . هم چنین این کابل به دور خود یک محافظ بافته شده دارد . وجود فویل به دور هر یک از زوج سیم ها سبب می شود تا تداخل سیگنال بین زوج سیم ها به حداقل خود برسد ، هم چنین محافظ بافته شده در کنترل اختلالات الکترومغناطیسی به کمک شیلدهای فویلی می آید و اثرات مخرب آن ها را تا حد ممکن کاهش می دهد .

کابل FTP بهتر است یا SFTP ؟ کابل شبکه SFTP

 

کابل FTP بهتر است یا SFTP ؟

در بالا توضیحاتی در مورد هر دو کابل داده شد ، حال این پرسش مطرح می شود که خرید کدام کابل برای شبکه ی ما مناسب است ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت اگر با هزینه ی کابل SFTP مشکلی نداشته باشید خرید این کابل توصیه می شود مخصوصا اگر کابل های شبکه ی شما در کنار سیم های برق قرار گرفته باشند . اما در صورتی که شبکه ی شما مقیاس کوچکی دارد و از حساسیت کمی برخوردار است می توانید از کابل های FTP که هزینه ی پایین تری دارد استفاده نمایید .

در ایران گزینه های زیادی برای خرید کابل شبکه FTP و SFTP وجود دارد و می توانید کابل شبکه مورد نظر خود را از یکی از برندهای بلدن ، لگراند و کابل شبکه نگزنس به صورت آنلاین تهیه نمایید.

کابل FTP بهتر است یا SFTP ؟

خرید تجهیزات پسیو شبکه

احسان نعنایی

احسان، مؤسس هلدینگ EMNCO و جوان‌ترین کارآفرین سال 98 و 99، از سن کم در حوزه شبکه مشغول به فعالیته و تونسته به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنه. احسان نعنایی بنیان‌گذار نت‌رانه و اولین عضو، از این خانواده بزرگه...
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا