فناوری

همه چیز در مورد سایز تصویر در اینستاگرام

خرید کابل شبکه

این روزها اینستاگرام برای انجام کارهای مختلف و رونق فعالیت‌ها و کسب‌وکارهای زیادی کاربرد داره. خیلیا با استفاده از این برنامه تونستن یک کار برای خودشون راه بندازن و به درآمد بالا برسن. اگه شما هم قصد استفاده از این فضا را دارید، برای موفق شدن باید نکته‌ها و قوانین مختلف اینستاگرام را بدونین و ازش پیروی کنین. یکی از مهم‌ترین اصول فعالیت در این پلتفرم منتشرکردن محتوای خیلی باکیفیته. برای این کار باید تمام عکس‌ها و ویدیوهایی که در پیج خودتون قرار می‌دید، اندازه استاندارد داشته باشن. سایز تصویر در اینستاگرام موضوع مهمیه که در ادامه بیشتر در موردش صحبت میکنیم.

سایز تصویر در اینستاگرام

حالا شما می‌دونید تصاویر تهیه شده برای انتشار در پست، استوری یا IGTV باید چه اندازه‌ای باشن؟ بیاید با هم این مقاله را مرور کنیم تا مناسب‌ترین سایز را برای انتشار تصاویر در این پلتفرم محبوب و کاربردی یاد بگیریم.

ابعاد مناسب برای پست اینستاگرام

اگر تصاویری که در این پلتفرم به صورت پست منتشر می‌کنید، ابعاد مناسبی نداشته باشن، توسط اینستاگرام فشرده یا کشیده می‌شن. این کار باعث افت کیفیت تصویر میشه. به همین دلیل باید تصویر موردنظرتون رو در سایز استاندارد اینستاگرام تهیه کنید.

شما می‌تونید تصاویر موردنظرتون رو به سه روش منتشر کنید:

  • پست به صورت مربی
  • پست گذاشتن به صورت عمودی
  • پست اینستاگرام به صورت افقی

پست به صورت مربعی

بهترین و پراستفاده‌ترین ابعاد عکس در اینستاگرام به صورت مربعیه. خیلی از افراد از این نوع سایز برای پست گذاشتن استفاده می‌کنن. بهترین سایز برای پست مربعی هم اندازه 1080*1080. این اندازه به سانتی‌متر میشه ۲۸.۵۷ در ۲۸.۵۷. تجربه نشون داده این سایز بهترین اندازه برای پست اینستاگرامه، به همین دلیل توصیه میشه شما هم از این سایز تصویر در اینستاگرام برای پست های مربعی استفاده کنین.

سایز-تصویر-مربعی-در-اینستاگرام

پست گذاشتن به صورت عمودی

بعضی وقتا تصویری که می‌خواهید در اینستاگرام بزارید عمودی شکله و می‌خواهید بدون تغییر و برش اون رو منتشر کنید. در حالت عمودی پست‌ها باید اندازه استاندارد داشته باشن و سایز عکس در اینستاگرام در این حالت به اندازه ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ است.

پست اینستاگرام به صورت افقی

انتخاب نحوه افقی، عمودی یا مربعی بودن پست‌ها هم با توجه به نوع عکس مشخص میشه. بعضی وقتا افراد دوست دارن پستشونو به صورت افقی منتشر کنن. در این حالت ابعاد تصویر در اینستاگرام به صورت استاندارد به اندازه ۱۰۸۰ در ۶۰۸.

ابعاد تصویر در استوری اینستاگرام

استفاده از استوری در اینستاگرام خیلی مهمه و باعث میشه ارتباط نزدیک‌تری و تعامل بیشتری با مخاطبتون داشته باشین. این که به صورت روزانه و مرتب از استوری استفاده کنین، فعالیت شمارو رونق میده. انتشار تصویر در استوری هم مثل پست باید با اندازه استاندارد ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل باشه.

البته اندازه‌ای که گفته شد برای انتشار استوری به صورت تمام صفحه استفاده میشه. شما می‌تونید تصاویر خودتون رو تو اندازه‌های کوچک‌تر هم نمایش بدید.

سایز ویدیو برای IGTV

IGTV یه بخش مهم در اینستاگرامه که می‌تونید از طریق او ویدیوهای طولانی‌تری منتشر کنید. زمانی که تازه این بخش به اینستاگرام اضافه شده بود، فقط امکان آپلود ویدیوهای عمودی وجود داشت، اما در به روز رسانی‌های جدید اینستاگرام امکان بارگذاری ویدیوهای افقی هم فراهم شده.

شما می‌تونید برای ویدیوهای موردنظرتون کاور مناسب درست کنین. سایز کاور در IGTV به اندازه، 1080 در 1680 پیکسله.

فیلم‌های عمودی رو با نسبت ابعاد 4:5 و 9:16 در IGTV منتشر کنین.

فیلم‌های افقی رو با نسبت ابعاد 5:4 و 16:9 می‌تونین در IGTV منتشر کنین.

تصاویری هم که برای کاور ویدیو در IGTV اینستاگرام استفاده میشن، باید دارای نسبت ابعاد 1:1:55 باشن.

سایز فیلم در اینستاگرام

استفاده از ویدیوهای مختلف در اینستاگرام خیلی رایجه. هر ویدیویی که در این پلتفرم منتشر می‌کنین باید شرایط زیر را داشته باشه:

  • حداکثر طول آن 60 ثانیه باشه.
  • سایز فیلم در اینستاگرام 4 گیگ باشه.
  • 30 فریم بر ثانیه باشه.
سایز ویدیو در اینستاگرام

اگه نکات و مواردی که گفته شد رو رعایت کنین، می‌تونین عکس‌ها و ویدیوهای خودتون رو بدون تغییر اندازه و کاهش کیفیت در اینستاگرام منتشر کنین. ویدیو هم مشابه تصویر به سه شکل افقی، عمودی و مربعی قابل بارگذاریه. ابعاد فیلم در اینستاگرام در حالت‌های مختلف به صورت‌های زیره:

  • حالت مربعی ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل
  • حالت افقی ۱۰۸۰ در ۶۰۸ پیکسل
  • حالت عمودی ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۹۲۰ پیکسل

حرف آخر

اینستاگرام فضای بصریه و برای استفاده درست و اصولی از آن باید قوانین و نکات انتشار تصاویر و ویدیو را بلد باشین. اینکه سایز تصویر، سایز ویدیو، کاور پست و استوری و … به چه صورته در نهایت در کیفیت فعالیت شما در این پلتفرم تأثیر داره. تمام مواردی که گفته شد، برای بهبود کیفیت سایز تصویر در اینستاگرام و کیفیت استفاده از این پلتفرمه. زمانی که همه موارد و اندازه‌های استاندارد رو رعایت کنین، تصاویر و ویدیوهای شما به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت نمایش داده میشن.

سوالات متداول:

به چند روش میشه در اینستاگرام تصویر را منتشر کرد؟

معمولا به سه روش مربعی، افقی و عمودی تصوایر در اینستاگرام بارگذاری میشن که بهترین حالت، انتشار به صورت مربعیه.

ساخت کاور برای پست های اینستاگرام ضروریه؟

ساخت و استفاده از کاور برای پست و استوری در اینستاگرام باعث میشه برند شما همیشه در ذهن مخاطب بمونه و به محض دیدن کاورها به یاد شما بیفته.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا