کامپیوتر و لپ تاپ

نانو کامپیوتر اینتل مخصوص توسعه دهندگان هوش مصنوعی

خرید کابل شبکه
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اینتل پس از پشت سر گذاشتن بحران های متعددی از جمله رسوایی جنسی برایان کرزانیچ مدیر عامل کمپانی و تعویق در تولید پردازنده با فناوری ساخت 10 نانومتری، جدیدترین محصول خود را برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی با نام Intel Neural Compute Stick 2 معرفی کرد. اینتل یکی از شرکت کنندگان در کنفرانس توسعه دهندگان هوش مصنوعی در پکن است که به مدت 2 روز (14 و 15 نوامبر) برگزار می شود و کامپیوتر مخصوص AI این کمپانی نیز مهم ترین محصول معرفی شده در کنفرانس به شمار می رود.

اینتل از اولین کمپانی های حامی هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به شمار می رود و پس از تلاش فراوان، نانو کامپیوتر AI را برای فعالان این عرصه معرفی کرد. این کامپیوتر بسیار کوچک از واحد پردازش دید Movidius Myriad X بهره می برد که به اختصار VPU نامیده می شود. بهره گیری همزمان از VPU و تول کیت OpenVINO به نانو کامپیوتر NCS 2 اجازه می دهد تا سرعت توسعه اپلیکیشن های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری عمیق افزایش یابد.

به گفته Naveen Rao مدیر کل محصولات گروه AI اینتل:

معرفی NCS نسل اول اینتل سبب شروع توسعه هوش مصنوعی با ابعاد و قیمتی شد که پیش از این وجود نداشت. ما علاقه مند هستیم تا ببینیم که توسعه دهندگان با استفاده از قدرت پردازشی بهینه شده NCS 2 چه اپلیکیشن هایی تولید خواهند کرد.

افزودن هوش مصنوعی و دید کامپیوتر به اینترنت اشیا و نمونه های اولیه دستگاه Edge با قابلیت های توسعه یافته Neural Compute Stick 2 به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا روی دوربین های هوشمند، پهپاد ها، ربات های صنعتی و تجهیزات خانگی هوشمند نسل آینده کار کنند. نانو کامپیوتر جدید اینتل به صورت مستقل و از طریق یک پورت USB 3.0 عمل می کند و به هیچ دستگاه دیگری نیاز ندارد. از سوی دیگر ابعاد کوچک آن به کاربران اجازه می دهد تا NCS 2 را به راحتی با خود حمل کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا