فناوری

بررسی هدست ای دیتا EMIX H30 و آمپلی فایر SOLOX F30

خرید کابل شبکه

خرید تجهیزات صوتی همواره برای دوستداران موسیقی، فیلم و گیم لذت بخش است و با توجه به حضور برند های گوناگون در بازار، حق انتخاب فراوانی بر اساس بودجه و کاربرد شما وجود دارد. برند های با کیفیت در عرصه های مختلف صنعت صوت و تصویر برای کاربران به خوبی شناخته شده اند، اما در برخی مواقع حضور یک برند جدید می تواند برخی معادلات را بر هم زند. هدست گیمینگ ای دیتا EMIX H30 به همراه آمپلی فایر SOLOX F30 دو محصولی هستند که در یک بسته بندی ارائه می شوند و اولین تجربه حرفه ای ADATA در زمینه تولید تجهیزات صوتی به شمار می رود.

هدست EMIX H30 و آمپلی فایر SOLOX F30 در شرایطی به عنوان دو محصول مجزا شناخته می شوند که به صورت جداگانه به فروش نمی رسند و روند نام گذاری آن توسط تولید کننده، اندکی عجیب است. شاید ای دیتا قصد داشته تا تمام توجه کاربران را به این موضوع که با دو محصول در یک مجموعه سر و کار دارند، متمرکز کند. تجربه ای که در خصوص ماوس و ماوس پد INFAREX نیز رخ داده بود و در حالی که این دو محصول به صورت مجزا به فروش نمی رسند، ای دیتا یک نام واحد برای آنها در نظر نگرفته است.

در ادامه می توانید بررسی اختصاصی هدست EMIX H30 و آمپلی فایر SOLOX F30 که توسط شرکت آونگ در اختیار مجله خبری نت ران قرار گرفتند را مطالعه کنید.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

جعبه و بسته بندی

ای دیتا از تم رنگ و طراحی مشابهی با ست INFAREX بهره برده، اما باز کردن جعبه شرایط متفاوتی دارد. بخش اصلی جعبه توسط یک کاور پوشانده شده که نحوه باز کردن آن به صورت کشویی است. البته هنگام جعبه گشایی باید به این نکته توجه کنید که کاور به سمت بالا یا پایین باز می شود و به این ترتیب باید جعبه گشایی را روی میز انجام دهید. در غیر این صورت احتمال افتادن بخش اصلی جعبه وجود دارد.

پس از جدا سازی کاور با بخش اصلی جعبه مواجه می شوید که در بر گیرنده هدست، آمپلی فایر و سایر متعلقات است. بسته بندی اصلی به صورت گوشی های مدرن امروزی صورت می پذیرد و پس از انجام این کار به فوم محافظ با ضخامت 2 میلی متر برخورد می کنید. همچنان شما درگیر آنباکس هستید و با هدست یا سایر متعلقات روبرو نشده اید.

این رویه برای برخی کاربران جذاب و برای برخی دیگر کلافه کننده است. به طور حتم یک کاربر علاقه دارد هر چه زودتر به محصول خریداری شده دسترسی پیدا کند، هر چند همه می دانند که تمهیدات این چنینی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کالا هنگام حمل و نقل است!

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

اکنون شما با هدست مواجه می شوید که درون یک فوم محافظ ضخیم قرار گرفته است. یک بخش مجزا برای کاور حمل هدست وجود دارد که کاربرد قابل توجهی برای گیمر ها دارد تا در گیم نت نیز از هدست قدرتمند خود استفاده کنند.

فضای داخلی بسته بندی به طور کلی شامل دو بخش می شود که یکی از آنها در برگیرنده EMIX H30، آمپلی فایر SOLOX F30، کابل های USB و بخش دیگر نیز برای کاور حمل و نقل است. کیفیت کلی بسته بندی خوب ارزیابی می شود و احتمال آسیب دیدگی هنگام جابجایی را کاهش می دهد.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

طراحی

یک محصول گیمینگ با توجه به روحیات این صنف محترم! باید بر اساس پارامتر هایی از جمله طراحی جذاب، رنگ بندی با تم پایه قرمز یا نور پردازی RGB، استفاده از فلز یا طرحی که متریال فلز را القا کند و کیفیت ساخت بالا طراحی و تولید شود. هر چند برند های متفرقه در این زمینه هیچ حرفی برای گفتن ندارند و مشتریان آنها نیز در دسته بندی گیمر های حرفه ای قرار ندارند، اما بسیاری از گیمر ها با وجود علاقه و اشتیاق فراوان، توان مالی برای خریداری یک هدست گیمینگ را ندارند.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

با این وجود پیشرفت تجهیزات گیمینگ همچنان ادامه دارد و حتی برند هایی که در فیلد های مختلف حوزه آی تی فعالیت می کنند، وارد عرصه گیم شدند. ای دیتا نیز یکی از نمونه های عینی ورود یک برند شناخته شده به صنعت تجهیزات گیم است که در حال حاضر محصولاتی مانند ماوس، ماوس پد، کیبرد، هدست و SSD گیمینگ را تولید می کند.

هدست EMIX H30 به همراه آمپلی فایر SOLOX F30 اولین تجربه ADATA در زمینه تجهیزات صوتی به شمار می رود و مدیران ارشد برند تایوانی اولین قدم را محکم برداشتند.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

از نظر طراحی ظاهری با یک کالای متفاوت و لوکس مواجه می شوید و پس از بررسی موشکافانه نیز نظر شما تا حدود زیادی، ثابت باقی می ماند. هر چند در ساخت هدست، پایه نگه دارنده و آمپلی فایر از پلاستیک استفاده شده، اما نوع رنگ بندی و کیفیت ساخت به گونه ایست که حس پلاستیک بی کیفیت از ذهن شما دور می شود.

ای دیتا به طور کلی از سه رنگ نقره ای، مشکی و قرمز در بخش های مختلف هدست و اجزای دیگر آن بهره گرفته که ترکیب جذابی را به وجود آوردند.

بررسی اکسس پوینت سقفی IP-COM AP۳۴۰

تمام بخش های دستگاه که به رنگ قرمز هستند و همه دیود های نوری روی آمپلی فایر، شامل نور پردازی می شوند و در ساخت بدنه از این رنگ استفاده نشده است.

البته یک روکش بافته شده مشکی-قرمز کابل اتصال هدست را پوشانده تا ظاهری جذاب تر به EMIX H30 ببخشد و از این بخش هدست می توان به عنوان تنها قسمت قرمز و بدون نور پردازی نام برد.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

آمپلی فایر SOLOX F30 به صورت آهن ربایی روی پایه نگه دارنده نصب می شود که البته لزومی برای نصب روی این پایه وجود ندارد و می توانید آن را به هر سطح فلزی متصل کنید. روی سطح پایه و زیر آمپلی فایر، فقط دو بخش آهن ربایی کوچک وجود دارد.

در حقیقت دو آهن ربای به نسبت قوی زیر پلاستیک جای گذاری شدند تا شرایط اتصال این دو قطعه را به یکدیگر فراهم سازند. طراحی پایه به گونه ایست که علاوه بر قابلیت آهن ربایی، یک پایه اضافی کوچک نیز روی آن در نظر گرفته شده تا آمپلی فایر به سادگی از جای خود تکان نخورد.

ای دیتا در این زمینه موفق عمل کرده و طول 2.4 متری کابل هدست نیز به شما آزادی عمل می دهد تا نیازی به جابجایی مجموعه صوتی ADATA نباشد.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

ابعاد آمپلی فایر با توجه به تعداد پورت های ورودی و خروجی که در مجموع شامل 7 پورت می شود، کوچک به نظر می رسد و در صورت استفاده از حالت استاندارد نیز با حجم پر تراکمی از کابل های متصل به دستگاه مواجه می شوید. البته فضای زیرین پایه، مکان مناسبی برای عبور و مدیریت کابل ها به شمار می رود تا از حجم شلوغی روی میزتان کم شود.

برای دسترسی آسان تر به آمپلی فایر و همچنین ارائه یک ظاهر جذاب به مجموعه، هدست با ارتفاعی در حدود 25 سانتی متر از سطح میز قرار می گیرد. به این ترتیب ظاهر بسیار زیبایی ارائه می شود و سهولت کار با هدست و آمپلی فایر نیز افزایش می‌یابد.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

اکنون نوبت به هدست EMIX H30 می رسد تا به بررسی طراحی ظاهری آن بپردازیم. ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که ای دیتا فقط در بخش شاسی اصلی هدست از فلز استفاده کرده است. به این ترتیب نگرانی کمتری بابت شکستن شاسی و پایه درایور ها احساس می شود.

مهم ترین مشکل یک هدست، نحوه قرار گیری روی سر کاربر است و هر کاربر نیز با توجه به پارامتر های مختلف نیاز به تنظیم خاص پایه ها برای استفاده طولانی مدت و بدون وقفه دارد. ای دیتا با بهره گیری از شاسی و هد بند ثابت، خیال کاربران را از تنظیم همیشگی هد بند و جابجایی درایور ها برای یافتن بهترین حالت راحت کرده و به این ترتیب هر کاربری می تواند به سادگی و در سریع ترین زمان از هدست گیمینگ ADATA لذت ببرد.

وجود بالشتک های ضخیم و درایور های 53 میلی متری، ارائه بیس عمیق و گروو قدرتمند را تضمین می کند. از سوی دیگر میزان صدای ورودی از درایور ها به گوش افزایش یافته و بر اساس تست های انجام شده با افزایش ولوم به حدود 50 درصد، هیچ صدایی از محیط را حس نمی کنید.

البته میزان نشت صدا از هدست به بیرون تا حدودی زیاد است و دلیل آن هم میزان صدای تولیدی از درایور های ای دیتا EMIX H30 است. با اندکی فاصله در حد چند سانتی متر از سیم بلند هدست، محل اتصال میکروفن وجود دارد که از قابلیت Plug and Play پشتیبانی می کند و به محض اتصال به هدست قابل استفاده است.

البته روی آمپلی فایر، کلیدی اختصاصی برای فعال یا غیر فعال کردن میکروفن وجود دارد، اما به هر صورت حضور فیزیکی آن ممکن است برای برخی از کاربران مزاحمت ایجاد کند. به خصوص کاربرانی که اهل گیم آنلاین یا تماس ویدئویی نیستند و فقط برای گوش جان سپردن به موسیقی به EMIX H30 پناه می برند.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

مشخصات فنی

با توجه به تبلیغات گسترده ADATA روی هدست گیمینگ خود، بسیاری از کاربران برای اطلاع از مشخصات فنی آن اشتیاق دارند. اکنون نگاهی کوتاه به ویژگی های فنی EMIX H30 و SOLOX F30 می اندازیم.

هدست ای دیتا EMIX H30:

 • قطر 53 میلی متری درایور ها
 • امپدانس 32 اهم (با تلرانس 15 درصد)
 • حساسیت درایور ها 110 دسی بل (نسبت سیگنال به نویز)
 • محدوده پاسخگویی فرکانس 20 هرتز تا 20.000 هرتز
 • قدرت نامشخص 25 میلی وات
 • توانایی ارائه قدرت 100 میلی وات
 • نوع اتصال جک 3.5 میلی متری
 • طول کابل 2.4 متر
 • قابلیت استفاده روی کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل، کنسول های بازی PS4 و XBOX

میکروفون

 • میکروفون قابل جداسازی
 • حساسیت میکروفون -42 دسی بل
 • محدوده پاسخگویی فرکانس 50 هرتز تا 10.000 هرتز
 • ولتاژ عملیاتی استاندارد 5 ولت

محصولات جدید ADATA برای معرفی در نمایشگاه CES ۲۰۱۹

آمپلی فایر SOLOX F30:

 • صدای ساراند 7.1 کانال مجازی
 • حالت های انتخابی اکولایزر برای گیم، موزیک، فیلم، وکال
 • 3 پورت USB
 • 2 پورت صوتی برای هدست و اسپیکر (امکان اتصال اسپیکر به آمپلی فایر وجود دارد، اما توان قابل پشتیبانی نامشخص است)
 • 1 پورت میکروفون
 • کلید های میکروفون، حالت خروجی هدست یا اسپیکر، حالت اکولایزر، صدای 7.1 کانال
 • ولوم کنترل
 • مدیریت توان USB
 • قابلیت شارژ کردن تجهیزات مختلف با پورت USB
 • سیستم نورپردازی ثابت XPG (فقط به رنگ قرمز)

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

تست و بررسی

اولین نکته ای که پس از جعبه گشایی و هنگام نصب و راه اندازی هدست به ذهنتان می رسد، نحوه اتصال کابل ها به پورت های متعدد است، اما با کمی دقت و آشنایی با محصولات صوتی می توانید به سادگی و در سریع تری زمان ممکن، مراحل نصب EMIX H30 و SOLOX F30 را انجام دهید. به طور حتم کاربری که مبلغ قابل توجهی برای یک هدست خاص پرداخت می کند، علم کافی نسبت به مشخصات فنی و نحوه استفاده از آن را دارد، به این ترتیب برای نصب هدست گیمینگ ای دیتا با مشکل مواجه نمی شود.

همانطور که پیش از این عنوان شد، بزرگترین مشکل هدست ای دیتا، تعداد زیاد کابل های متصل به آمپلی فایر است که ممکن است میز شما را اندکی شلوغ جلوه دهد. هر چند قسمت زیرین پایه نگه دارنده محل مناسبی برای عبور و مدیریت کابل ها به شمار می رود، اما به هر صورت اتصال همیشگی حداقل 4 کابل به آمپلی فایر می تواند دست و پاگیر باشد. به خصوص اگر قصد جابجایی دستگاه را روی میز یا حتی انتقال آن به محلی دیگر داشته باشید، باید زمان و دقت بیشتری به خرج دهید.

پس از نصب و راه اندازی هدست و برای دریافت تجربه صدای بهتر، نرم افزار انحصاری XPG Audio Center گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. قابلیت های قابل قبولی توسط این نرم افزار در اختیار کاربران قرار می گیرد، هر چند وجود امکانات نرم افزاری راهگشای برخی مشکلات است و در خصوص هدست ای دیتا نیز تغییرات به سرعت اعمال می شود، اما به دست آوردن تنظیمات دلخواه به صرف زمان زیاد و تست حالات مختلف نیاز دارد.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

بهترین روش برای تست تجهیزات صوتی، پخش موسیقی در فرمت و سبک های مختلف است تا موارد گوناگونی مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال هنگام پخش موزیک به حفظ کیفیت صدا در ولوم بالا یا هنگام بازی به وضوح و دقت صدا نیاز است. به همین دلیل ابتدا از پخش موسیقی در سبک های مختلف پاپ، ترنس، دیپ هاوس و داب استپ برای تست عملکرد و کارایی هدست ای دیتا استفاده کردیم.

برای دریافت صدای متعادل و با کیفیت می توانید از اکولایزر موسیقی استفاده کنید و برای دریافت خروجی بهتر از صدای خواننده هم حالت Vocal بسیار کارآمد عمل می کند. با وجود 4 اکولایزر پیش فرض و همواره فعال بودن یکی از آنها، پس از تست های طولانی به این نتیجه رسیدیم که بهترین حالت برای گوش دادن به موسیقی، انتخاب اکولایزر حالت موزیک است. صدای خروجی در این شرایط در سطح متعادلی از نظر بیس و تریبل قرار دارد، البته به طور کلی صدای بم بیشتر از صدای زیر احساس می شود.

کیفیت صدای هدست در مجموع خوب است و در بحث حجم صدای خروجی نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. به گونه ای که حتی می توان از هدست در ولوم بالای صدا به عنوان اسپیکر هم استفاده کرد! تاثیر صدای فراگیر 7.1 کانال را در این شرایط بهتر درک می کنید، زیرا با فعال کردن حالت فراگیر، صدا به شکل بهتری در سطح وسیع به گوش می رسد.

بررسی هدست ADATA EMIX H30

دقت Bass و Groove در موزیک های سبک ترنس، داب استپ و دیپ هاوس بسیار خوب ارزیابی شد و قدرت تفکیک بین این دو نیز قابل قبول بود. بسیاری از تجهیزات صوتی برای تفکیک بیس و گروو دچار مشکل می شوند، اما ای دیتا از تست ما سربلند خارج شد. دقت بیس زنی و عدم وجود تاخیر، یک مورد مهم برای هدست های حرفه ای تلقی می شوند که در این بخش نیز EMIX H30 عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت.

بررسی مودم روتر بی سیم دی لینک DSL-۲۲۴

نکته آزار دهنده ای که هنگام کار با ولوم صدای آمپلی فایر وجود دارد، ارسال با تاخیر دستور به کامپیوتر است. زمانی که حجم صدا را توسط آمپلی فایر کم یا زیاد می کنید، دستور شما با تاخیر چند ثانیه ای به کامپیوتر ارسال می شود. به همین دلیل ممکن است ولوم را بیش از حد بچرخانید و ناگهان حجم صدا به شدت کاهش یا افزایش یابد که چندان خوشایند نیست.

صدای خروجی از هدست در ولوم های دلخواه لذت بخش است و در شرایط مختلف از EMIX H30 ای دیتا لذت می برید. با توجه به نوع طراحی هدبند که نیازی به تنظیم ندارد و فشاری به گوش یا سر کاربر اعمال نمی کند، در طولانی مدت می توانید از حجم و کیفیت صدای این محصول لذت ببرید.

بررسی هدست ای دیتا EMIX E30 و آمپلی فایر SOLOX F30

هدست ای دیتا قابلیت ارائه صدای 7.1 کانال را به صورت مجازی دارد و در حقیقت صدا توسط درایور های هدست و آمپلی فایر شبیه سازی می شود. با فعال کردن حالت 7.1 کانال می توانید تقسیم شدن بخش های مختلف صدا و انتقال به کانال های مربوطه را درک کنید.

تاثیر گذاری آن در فیلم ها و بازی هایی که از صدای فراگیر پشتیبانی می کنند، ملموس تر است و نباید انتظار تحولی عظیم در خروجی صدا داشت. تنها نقطه ضعفی که در صدای 7.1 مشاهده شد، وجود نویز (صدای هوم) در موسیقی بی کلام و لایت بود که شنیدن نویز موجود چندان هم سخت نبود.

میکروفون ای دیتا قابلیت جداسازی از هدست را دارد و هر زمان که به آن نیاز دارید، به H30 متصل می کنید. اگر در روز هر از گاهی از میکروفون استفاده می کنید، امکان اتصال و جداسازی فیزیکی آن به سادگی امکان پذیر است. البته ای دیتا قابلیت قطع و وصل میکروفون از طریق کلید مجزا روی آمپلی فایر را در نظر گرفته که برای برخی از کاربران مفید است.

بنچمارک هدست گیمینگ adata

 

بنچمارک هدست گیمینگ adata

 

بنچمارک هدست گیمینگ adata

نتایج تست های مختلف از هدست EMIX H30 نشان می دهد که میزان نوسان در ارائه صدای شفاف و با کیفیت در محدوده فرکانس اعلام شده توسط ای دیتا در سطح قابل قبولی قرار دارد.

هر چند اندکی اعوجاج و نوسان برای هر هدستی طبیعی است و نمی توان از یک Headset گیمینگ انتظار صدای ناب داشت. با این وجود H30 می تواند شما را در مقابل دوستانی که یک هدست از برند های قدیمی بازار در اختیار دارند، سر بلند کند.

بنچمارک هدست گیمینگ adata

 

بنچمارک هدست گیمینگ adata

 

بنچمارک هدست گیمینگ adata

 

بنچمارک هدست گیمینگ adata

نرم افزار XPG Audio Center

ای دیتا برای شخصی سازی و اعمال تنظیمات مختلف روی هدست و آمپلی فایر از نرم افزاری انحصاری خود با نام XPG Audio Center بهره می برد که به سادگی از وب سایت سازنده قابل دانلود است. نرم افزار ای دیتا بخش های زیادی دارد و در هر بخش نیز تنظیمات متنوعی لحاظ شده است.

نرم افزار XPG Audio Center

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

یک دیدگاه

 1. هم ظاهرش خوبه و هم قیمت و مشخصاتش. خوبی محصولات ای دیتا توی ایران اینه که قیمت انعطاف پذیری دارن. گرون و ارزونیشون به اندازست. مثل بقیه برند ها روی موج گرونی نمی مونن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا