تجهیزات شبکه

بررسی سوییچ شبکه دی لینک DGS-1510-28

خرید کابل شبکه

سوییچ شبکه DGS-1510-28 ، یک سوییچ با ویژگی ‌های گسترده‌‌ی لایه 2 و مدیریت ترافیک در لایه‌‌ی 3 است. این سوییچ 28 پورتی با سازمان دهی هوشمند ، دارای آپ لینک‌ های  10 گیگابیتی است که امکان کار در شبکه ‌های پیشرفته را فراهم می‌ کند . پورت‌های آپ لینک پورت‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توان دو یا چند سوییچ را در شبکه به هم متصل کرد. این موضوع برای بر طرف کردن بسیاری از نیازهای موجود در شبکه‌ های تجاری سودمند است .

سوییچ شبکه DGS-1510-28 از سوییچ‌ های سری DGS-1510 شرکت D-Link است که شامل 24 پورت گیگابیت اترنت، 2 پورت SFP و 2 پورت SFP+ ده گیگابیتی است که امکان انتخاب اتصالات مختلف را برای شما فراهم می ‌کنند. پیشرفت‌هایی نیز در عملکرد سوییچ DGS-1510-28 وجود داشته است که شامل ظرفیت سوییچینگ 92 گیگابیت بر ثانیه، نرخ ارسال 68.45 مگاپیکسل بر ثانیه، و نرخ MTBF 516,593 ساعتی است که همه ‌ی آن ‌ها حتی زمانی که سوییچ تحت محدودیت کار می ‌کند، عملکرد بهینه شده ‌ای را ارائه می‌ دهند .

بر خلاف سوییچ‌ های دیگر، DGS-1510-28 ویژگی‌ های هر دو لایه‌ی 2 و 3 را دارد. ویژگی‌های لایه 2 ای این سوییچ شامل Ignition Snooping، Spanning Tree؛ Mirroring Port، IGMP و پروتکل کشف لینک لایه (LLDP) می‌باشد. عملکرد مدیریتی ترافیک لایه 3 ای امکان مسیریابی استاتیک را فراهم می‌کند تا گروه‌های کاری بتوانند بین VLANها ارتباط برقرار کنند تا بار کاری که بر روی هسته‌های اصلی شبکه وجود دارد کاهش یابد. تلفیق عملکرد لایه 2 ای و لایه 3 ای  در ترکیب با عملکرد بهبود یافته‌ی QoS، و همچنین امنیت شبکه‌ی اصلاح شده، سوییچ DGS-1510-28 را به ابزاری ارزشمند در تقریبا هر نوع محیطی تبدیل کرده است.

مشخصات فنی سوییچ شبکه DGS-1510-28 :

* سوییچ شبکه لایه 3

* 24 پورت 10/100/1000 , 2 پورت SFP و 2 پورت SFP+

* ظرفیت سوییچینگ 92 گیگابیت

* ظرفیت بافر 1.5 مگابیت

* ویژگی های امنیتی پیشرفته

* تکنولوژی D-Link Green

* رابط کاربری مبتنی بر وب

 

بررسی ظاهری :

سوییچ شبکه‌ی DGS-1510-28 به مانند دیگر سوییچ های رده بالای دی لینک از بدنه ی فلزی بهره می برد تا در مقابل ضربات احتمالی مقاومت خوبی نشان دهد . در جلوی دستگاه 28 پورت قرار گرفته است که به ترتیب از سمت راست شامل دو پورت SFP+ , دو پورت SFP و پورت های RJ45 می شود .

همه ی پورت های سوییچ دو LED دارند که راهنمای آن ها در قسمت بالایی آن ها درج شده است , برای مثال اگر LED دو پورت SFP+ به رنگ سبز باشد , ارتباط به صورت 10G و اگر نارنجی باشد ارتباط 1000M است .

در سمت راست سوییچ پورت کنسول که از آن برای اتصال سوییچ به سیستم و مدیریت آن استفاده می شود و هم چنین حفره ای جهت ریست سوییچ ( با جسمی نوک تیز ) مشاهده می شود . LED های مربوط به پورت کنسول و فن سوییچ نیز در این قسمت قرار دارند .

نکته مهم در جلوی دستگاه نمایشگری به نام Stack ID است , با توجه به اینکه سوییچ های کمی این نمایشگر را دارند شاید از عملکرد آن آگاه نباشید . این سوییچ stackable است به این معنی که می توانید چندین مدل مشابه از سوییچ شبکه DGS-1510-28 را به یکدیگر متصل و یک سوییچ واحد بوجود بیاورید که مزایای زیادی از جمله افزایش در دسترس پذیری را به همراه دارد . این نمایشگر نشان دهنده ی شماره ی این سوییچ در مجموعه ی سوییچ هایی از این نوع است .

در سمت چپ و راست این سوییچ محل خروج هوای داخل سوییچ و پیچ های نصب در رک قرار دارد .

بررسی سوییچ 1510-28 دی لینک - عکس 2

در قسمت عقب سوییچ به مانند دیگر سوییچ های دی لینک به ترتیب از سمت راست ورودی کابل برق , محل اتصال سیم ارت و در آخر هم قفل کنسینگتون برای جلوگیری از سرقت دستگاه قرار گرفته است .

 

ویژگی‌ های سوییچ شبکه DGS-1510-28 :

تابع کنترل جریان IEEE 802.3x در سوییچ شبکه DGS-1510-28، به سرورها اجازه می‌دهد ارتباطی مستقیم، سریع و قابل اعتماد را با سوییچ ایجاد کنند. ویژگی‌های نگهداری شبکه شامل تشخیص حلقه (Loopback)، و عیب یابی کابل هستند. ویژگی تشخیص حلقه  به طور خودکار حلقه را که توسط پورت یا VLANای خاص ساخته شده است، تشخیص می‌دهد و آن را از کار می‌اندازد. ویژگی عیب یابی کابل در درجه‌ی اول برای مدیران و سرویس‌ دهندهگان به مشتری‌ها ارائه شده است. این ویژگی می‌تواند کیفیت کابل را تشخیص دهد و به سرعت کشف کند که کدام بخش از کابل به جایگزینی نیاز دارد.

1- پورت‌های Stacking/Uplink 10 گیگابیتی

دو پورت آخر سوییچ شبکه DGS-1510-28، پورت ‌های SFP+ هستند. این پورت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که یک پشته‌ی فیزیکی حداکثر با 6 واحد در یک حلقه‌ی تحمل خطا یا توپولوژی خطی با استفاده از کابل‌های مسی با اتصال مستقیم (DAC) یا هر گیرنده‌ی دیگر سازگار با SFP+ ایجاد کنند. این پشته در مجموع 288 پورت گیگابیتی می‌سازد که این موضوع سبب صرفه جویی در مصرف پورت‌ها می‌شود.

ضمنا از سایر پورت‌های آپ لینکی که باقی می‌مانند می‌توان برای سایر عملکردها از قبیل اتصال به یک شبکه‌ی بزرگتر بهره برد. همچنین مدیران شبکه به آسانی می ‌توانند سوییچ DGS-1510-28 را در یک پشته ‌ی واحد پیکربندی و مدیریت کنند. این سوییچ علاوه بر ظرفیت انتقال اطلاعات به صورت دو طرفه با سرعت 20 گیگابیت بر ثانیه، امکان اتصال 10 گیگابیتی به شبکه‌های اصلی و سرورها را در حالی فراهم می‌کند که همچنان می‌تواند سرعت انتقال داده‌ها را نیز حفظ کند.

2- طبقه بندی ترافیک و کیفیت سرویس

سوییچ شبکه DGS-1510-28 از سیستم نظارت خودکار بر VLAN یا Auto Surveillance VLAN و همچنین Auto Voice Vlan پشتیبانی می ‌کند که برای VoIP و استقرار نظارت تصویری مناسب است. نظارت خودکار VLAN یک فناوری جدید و پیشرو است که در سوییچ ‌های هوشمند D-link وجود دارد.

3- شبکه‌ی خود را ایمن نگه دارید

حفاظت کننده‌ی نوآورانه‌ی D-Link کمک می ‌کند تا سوییچ‌ های سری DGS-1510 از سیل ترافیک ناشی از حملات مخرب در امان بمانند.  سوییچ DGS-1510-28 هم از کنترل دسترسی MAC و هم از کنترل دسترسی مبتنی بر وب استفاده می ‌کند. این ویژگی به مدیران شبکه امکان چند گزینه‌ای بودن تائید اعتبار،  کاهش زمان نصب، و حذف نیاز به نرم افزار کلاینت‌ها را می‌دهد.  این سوییچ با پشتیبانی از احراز هویت مبتنی بر پورت 802.1x، امکان تایید هویت کاربران توسط سرورهای RADIUS خارجی را فراهم می‌کند. پروتکل ( ARP ( Address Resolution Protocol کمک می‌کند تا از حملاتی که ممکن است نفوذگر برای از بین بردن ترافیک کاربران انجام دهد، جلوگیری شود.

4- آمادگی برای IPv6

سوییچ DGS-1510-28 آمادگی استفاده از IPv6 را دارد و از عملکردهای مختلف IPv6 از قبیل MLD Snooping، ویژگی ‌های امنیتی IPv6، و کیفیت سرویس (QoS) درIPv6 پشتیبانی می‌ کند. همچنین امکان یکپارچه شدن با شبکه‌های نسل بعدی را نیز دارد. قابلیت دیگر این سوییچ امکان دو پشته سازی  IPv4/v6 است که اجازه می ‌دهد این سوییچ به عنوان پلی بین شبکه‌های IPv4 و IPv6 عمل کند.

5- مدیریت چند منظوره

سوییچ شبکه DGS-1510-28 از انواع گزینه‌ های مدیریتی پشتیبانی می‌ کند. رابط کاربری مبتنی بر وب (GUI) این سوییچ مدیران را قادر می‌سازد تا به راحتی شبکه‌های خود را راه اندازی و از راه دور مدیریت کنند. این سوییچ از دو حالت GUI پشتیبانی می‌کند: حالت استاندارد و حالت نظارتی.

این سوییچ همچنین دارای ابزار D-Link Network Assistant است که به مدیران این امکان را می‌دهد تا از راه دور شبکه‌ی خود را به سطح پورتشان کنترل کنند.

سوییچ DGS-1510-28 همچنین دارای یک خط فرمان گسترده (CLI) و پشتیبانی SNMP است که امکان مدیریت متمرکز تعداد زیادی دستگاه را به صورت هم زمان فراهم می کند .

6- بهره ‌وری انرژی

تمام سوییچ ‌های سری DGS-1510-28 توانایی صرفه جویی در مصرف برق  بدون به خطر انداختن عملیات در حال انجام را دارند. این به لطف تکنولوژی D-Link Green 3.0 تامین شده است. با استفاده از استاندارد IEEE 802.3az Energy Etherne (EEE)، سوییچ به طور خودکار میزان مصرف انرژی را در حالتی که ترافیک بر روی سوییچ کم است کاهش می‌دهد. در شبکه‌هایی که به طور کامل از این استاندارد پشتیبانی نمی ‌کنند، این سوییچ از تنظیمات ذخیره انرژی پیشرفته شامل خاموش کردن پورت، خاموش کردن LED، و خواب زمستانی سیستم، بر اساس پروفایل‌های سفارشی استفاده می‌کند. این پروفایل ‌ها همچنین می‌توانند به سوییچ‌ های PoE اعمال شوند تا مصرف برق غیر ضروری در طول ساعات خاموشی سوییچ وجود نداشته باشد.

بررسی سوییچ 1510-28 دی لینک - عکس 3

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا