سیستم عامل

آموزش کامل تنظیمات صدا در ویندوز

تمام سیستم‌ عامل‌ها قابلیت پخش صدا دارن و رابط‌ کاربری اون‌ها بسیار ساده‌ست. وقتی که دو دستگاه صوتی به سیستم وصل باشن، باید مشخص کنیم کدوم دستگاه برای پخش و کدوم برای ضبط صدا استفاده بشه. در این مقاله، آموزش تنظیمات صدا در ویندوز 7، 8 و 10 و نحوه‌ی برطرف کردن مشکلات اون‌ رو به شما توضیح میدیم تا زمانتون رو برای سروکله زدن باهاش هدر ندین.

پیش فرض دستگاه‌های ضبط و پخش صدا در ویندوز رو از کجا تغییر بدیم؟

ساده‌ترین مسیر برای دسترسی به تنظیمات صدا در ویندوز مسیر نوار ابزاره. در گوشه‌ی سمت راست نوار ابزار، کنار تاریخ و ساعت، آیکونی به شکل بلندگو قرار داره؛ برای دسترسی به پنجره‌ی Sound روی این آیکون راست کلیک کنید (مطابق شکل 1).

آیکون صدا در نوار ابزار ویندوز
شماره 1

برای آشنایی با نوار ابزار و کاربردهاش، مقاله‌ی نوار وظیفه ویندوز چیست + تنظیمات Windows Taskbar رو مطالعه کنید.

بعد از راست کلیک، گزینه‌‎هایی مثل تصویر شماره 2 ظاهر میشه و شما باید روی گزینه‌ی Sounds کلیک کنید.

 1.  Open Volume Mixer: تغییر سطح صدای برنامه‌ها و سیستم.
 2.  Playback Devices: نمایش لیستی از دستگاه‌‎های پخش صدای متصل به سیستم. برای تغییر دستگاه پیش‌فرض پخش صدا باید وارد این بخش بشید.
 3.  Recording Devices: نمایش لیستی از دستگاه‎‌های ضبط صدای متصل به سیستم. برای تغییر دستگاه پیش‌فرض ضبط صدا باید وارد این بخش بشید.
 4.  Sounds: تنظیمات صدای ویندوز در بخش‌های مختلف
 5. Troubleshoot Sound Problems: این گزینه تنها در ویندوز 10 دیده می‎شه که برای رفع مشکل‌های مرتبط با پخش صدا در ویندوز ازش استفاده میشه.
گزینه‌های آیکون صدا
شماره 2

گزینه‌ی پایانی این منو در ویندوزهای 7 و 8 با ویندوز 10 متفاوته. این مورد در ویندوز 7 و 8 با عبارت Volume Control Options نشون داده میشه. در این بخش، تنظیمات دستگاه پخش صدا تعبیه شده و با کلیک روی‌ اون وارد بخش Volume Mixer میشید.

گزینه‌های آیکون صدا در ویندوز 7 و 8
شماره 3

تنظیمات مختلف صدا در پنجره‌ی Sound

پنجره‌ی صدا در تمام ویندوزهای 7، 8 و 10 شبیه شکل زیره و تمام تنظیمات صدا در ویندوز و تغییر دستگاه‌های پیش‌فرض ضبط و پخش صدا در این پنجره انجام میشه. این بخش چهار سربرگ داره که در ادامه هرکدوم رو به صورت جدا بررسی می‌کنیم.

تنظیمات صدا
شماره 4

1. playback

در پنجره‌ی Sound و تب Playback میشه دستگاه‌های پخش متصل به سیستم رو دید. دستگاهی که کنارش تیک سبز داره، دستگاه پیش فرض پخش صداست. اگر کنار دستگاهی پیکان قرمز باشه یعنی اون دستگاه متصل نیست. در این بخش میشه دستگاه پیش فرض پخش صدا رو مشخص یا منبع صدای خروجی رو شخصی‌سازی کرد که در ادامه بهتون می‌گیم چجوری.

تغییر دستگاه پیش فرض پخش صدا

برای تغییر دستگاه پیش فرض، روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید و با انتخاب گزینه‌ی Set Default در سمت راست پایین پنجره دستگاه شما به‌عنوان پیش فرض انتخاب میشه. در نهایت برای ثبت این تغییر روی گزینه‌ی OK در پایین پنجره‌ی Sound کلیک کنید.

تعیین دستگاه پیش فرض پخش صدا در تنظیمات صدا در ویندوز
شماره 5

شخصی‌سازی منبع صدای خروجی

فرض کنید که یک اسپیکر به همراه هدست به سیستم متصله و تصمیم دارید هنگام ارتباط با اسکایپ، صدای تماس رو از هدست بشنوید. برای فعال کردن این قابلیت، باید اول روی هدست کلیک کنید. بعد برای انتخاب اون به‌عنوان دستگاه پیش فرض ارتباطی گزینه‌ی فلش کنار دکمه‌ی Set Default رو بزنید و گزینه‌ی Default Communication Device رو انتخاب کنید. با این کار دستگاه پیش فرض ارتباطی به هدست تغییر پیدا می‌کنه.

تعیین دستگاه پیش‌فرض برای برقراری ارتباطات
شماره 6
همون‌طور که در عکس شماره 6 می‌بینید، آیکون سبزرنگ تلفن، کنار دستگاه ارتباطی انتخاب‌شده قرار داره.

در این قسمت هم برای ثبت تنظیمات روی گزینه‌ی OK کلیک کنید تا ضمن ثبت تغییرات از پنجره‌ی Sound خارج بشید.

رفع مشکل عدم نمایش دستگاه‌های ضبط و پخش

در مواردی که دستگاه پخش دچار مشکلاتی مانند غیرفعال شدن، اتصال نادرست یا نصب درایور اشتباه شده باشه، در لیست دستگاه‌های پنجره‌ی Sound نمیشه اون‌ها رو دید. برای مشاهده‌ی این دستگاه‎ در تب Playback یا Recording در قسمت خالی پنجره راست کلیک کنید. گزینه‌ی Show Disabled Devices یا Show Disconnected Devices رو انتخاب کنید تا تمام دستگاه‌ها نمایش داده بشن.

شماره 7

2. Recording

می‌تونید در تب Recording دستگاه‌های ضبط صدای متصل به سیستم رو ببینید. دستگاه‌‌هایی که کنارشون تیک سبز دارن، دستگاه پیش فرض برای پخش صدا هستن. اگه پیکان قرمز کنار دستگاهی وجود داشته باشه یعنی اون دستگاه متصل نیست. در این بخش میشه دستگاه پیش فرض ضبط صدا رو تعیین یا میکروفون رو تست کرد.

اگر دستگاهی دارید که در قسمت PlayBack یا Recording نمایش داده نمیشه، مراحل بخش «رفع مشکل عدم نمایش دستگاه‌های ضبط و پخش» رو دنبال کنید

تعیین دستگاه پیش فرض ضبط صدا در ویندوز

برای تعیین دستگاه پیش فرض ضبط صدا، وارد پنجره‌ی Sound شده و به تب Recording برید تا دستگاه‌های ضبط موجود رو ببینید. روی گزینه‌ی مورد نظر کلیک کنید و با انتخاب گزینه‌‌ی ‎ Set Default از پایین پنجره‌ی سمت راست، دستگاه مورد نظر شما به‌عنوان پیش فرض انتخاب میشه.

تعیین دستگاه پیش فرض ضبط صدا
شماره 8

تست میکروفون و اسپیکر در ویندوز 10

در تست سلامت میکروفون ابتدا وارد پنجره‌ی Sound و تب Recording شده و در میکروفون فوت کنید. اگر نشانگرهای دستگاه مورد نظر شما سبز شد، عملکرد میکروفون درسته. در صورت سبز نشدن نشانگرها، ابتدا چک کنید میکروفون در حالت Mute یا غیرفعال نباشه. برای بررسی این مورد روی گزینه‌ی properties کلیک کنید و به تب Levels برید.
اگر مکان نشانگر روی قسمت چپ بود اون رو به سمت راست بکشید و دوباره امتحان کنید (طبق تصویر شماره 9).

تست سلامت میکروفون
شماره 9

اگر با انجام موارد بالا نتیجه‌ای حاصل نشد، در تب Sounds روی گزینه‌ی Configure کلیک کنید. با این کار وارد پنجره‌ی Ease of Access در کنترل پنل میشید که در تصویر شماره 10 مشاهده می‌کنید. با کلیک روی گزینه‌ی Set up Microphone، تنظیمات میکروفون شما به‌صورت خودکار انجام میشه.

تنظیمات میکروفون، تنظیمات صدا در ویندوز
شماره 10

اگر میکروفونتون هم‎‌چنان مشکل داره، مقاله‌‌ی رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 رو مطالعه کنید که به‌صورت اختصاصی این موضوع رو آموزش میده.

3. Sounds

در این بخش می‌تونید صداهای مختلف رو برای رویدادهای ویندوز انتخاب کنید. مثلا اگر تصمیم دارید برنامه‌ای موقع باز شدن صدای خاصی داشته باشه (طبق تصویر شماره 11)، اول در قسمت Program Events گزینه‌ی Open Program رو انتخاب کنید و بعد در قسمت Sounds روی فلش به سمت پایین کلیک کرده و از بین صداهای پیشنهادی یکی رو انتخاب کنید.

تعیین صدا برای رویدادهای ویندوز
شماره 11

با گزینه‌ی Brows می‌تونید صدایی رو خارج از این لیست و از پوشه‌ای جداگانه انتخاب کنید. در نهایت با انتخاب گزینه‌ی Apply تغییرات ذخیره میشن.

فرمت صدا باید wav باشه. این فرمت رو در مقاله‌ی آشنایی با فرمت‌های رایج فایل‌های کامپیوتری بهتون معرفی کردیم.

برای حذف صدایی که قبلا روی یک رویداد خاص گذاشتید، در قسمت Program Events روی اسم اون رویداد و بعد در قسمت Sound روی فلش به سمت پایین کلیک کنید و گزینه‌ی None و بعد هم Apply رو انتخاب کنید (طبق تصویر شماره 12).

برداشتن صدا از رویدادی خاص در تنظیمات صدا در ویندوز
شماره 12

4. Communications

در این بخش 4 نوع تنظیمات برای زمان استفاده از سیستم هنگام تماس تلفنی وجود داره.

 • Mute all other sounds: با انتخاب این گزینه هنگام برقراری تماس با سیستم، تمام فعالیت‌های صوتی دیگه غیرفعال میشن.
 • Reduce the volume of other sounds by 80%: با انتخاب این گزینه، زمان برقراری تماس تلفنی با سیستم، صداهای دیگه 80 درصد کم میشن.
 • Reduce the volume of other sounds by 50%: با انتخاب این گزینه، زمان برقراری تماس تلفنی با سیستم، صداهای دیگه 50 درصد کم میشن.
 • Do nothing: با انتخاب این گزینه، زمان برقراری تماس تلفنی با سیستم، هیچ تغییری تو صداهای دیگه ایجاد نمیشه.

بعد از انتخاب یکی از گزینه‌های بالا، روی گزینه‌ی Apply کلیک کنید.

تنطیمات صدا در ویندوز برای برقراری تماس
شماره 13

رفع مشکلات صدا

در این بخش چند راه‌‌حل رو برای رفع مشکلات تنظیمات صدا در ویندوز به شما ارائه میدیم تا اگر با مراحل قبل به نتیجه نرسیدید این روش‌ها رو هم امتحان کنید.

 • در مرحله‌ی اول، چک کنید تا صدای ویندوز قطع نباشه. برای این کار مثل تصویر شماره 14 در نوار ابزار روی آیکون بلندگو کلیک‌راست کنید و گزینه‌ی Open Volume mixer رو انتخاب کنید. بعد اهرمی رو که در قسمت Drvice و Applications قرار داره، به سمت بالا بکشید.
رفع مشکل تنظیمات صدا در ویندوز
شماره 14
 • اسپیکر، میکروفون و کابل‌های صدا رو از نظر سخت‌افزاری بررسی و از سلامت اون اطمینان پیدا کنید.
 • اگر ویندوزتون خیلی‌وقته آپدیت نشده، اون رو آپدیت کنید.
 • ممکنه که درایور صدا با سخت افزار هم‌خونی نداشته باشه. باید درایورهاتون رو آپدیت یا دوباره نصب کنید. برای این کار مثل تصویر شماره 15، اول Device Manager رو در منوی استارت جست‌وجو کنید و اون رو باز کنید.
پیدا کردن Device manager
شماره 15

در قدم بعدی، روی قسمت Sound, video and game controllers کلیک کنید تا زیرمجموعه‌هاش مشخص بشه. حالا با کلیک راست روی درایورها می‌تونید اون‌ها رو Update یا Unistall کنید (تصویر شماره 16).

Update یا Unistall کردن دراورها
شماره 16

اگر درایور رو Uninstall کردید، سیستم رو Restart کنید تا دوباره درایورها رو تشخیص بده.
 • در آخر اگر با مراحل بالا مشکل برطرف نشد، مطابق تصویر شماره 17، گزینه‌ی Troubleshoot sound problems رو انتخاب و مراحلش رو دنبال کنید تا ویندوز به‌طور خودکار مشکل رو شناسایی و برطرف کنه.
رفع مشکل خودکار در ویندوز 10
شماره 17

حرف آخر

برای استفاده از ویندوز، صدا نقشی مهم و اساسی داره از فیلم دیدن بگیر تا تماس یا پخش موسیقی. اگه در این زمینه اختلالی پیش بیاد و ندونیم چجوری برطرفش کنیم، خیلی آزاردهنده میشه. در این مقاله سعی کردیم نحوه‌ی انجام تنظیمات صدا در ویندوز و رفع مشکلات صدا رو به شما آموزش بدیم. امیدواریم این مقاله براتون مفید بوده باشه؛ باز هم اگر سوالی داشتید خوشحال میشیم اون رو با ما در میون بذارید.

دانلود فایل PDF ین مقاله:

فایل PDF مقاله

چجوری به تنظیمات صدا در ویندوز دسترسی پیدا کنیم؟

با کلیک راست روی آیکون بلندگو در نوارابزار و انتخاب گزینه‌‎ی Sounds

چجوری دستگاه پیش فرض پخش یا ضبط صدا رو تغییر بدیم؟

در پنجر‌ه‌ی Sound تب Playback یا Recording اول روی دستگاه موردنظر و بعد رو گزینه‌ی Set Default کلیک کنید.

اگه دستگاه‌های ضبط و پخش در پنجره‌ی Sound نشون داده نشه چیکار کنیم؟

در تب Playback یا Recording در قسمت خالی کلیک‌ راست کنید و گزینه‌‌های Show Disable/Disconnected Divices رو با کلیک کردن فعال کنید.

مهسا عبدی‌وند

در رشته‌ی ریاضیات فارغ‌التحصیل شده و طرفدار فیلم و سریاله. بخاطر علاقش به تکنولوژی و محتوا با خانواده بزرگ نت‌ران همراه شده تا پیشرفت کنه...
خبرنامه
Notify of
guest
45 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
مرتضی

سلام،من یه کابل ۱ به ۲ که یکسرش تبدیل به هدفون و یکسرش تبدیل به میکروفون میشه رو برای ضبط صدا از میکسر گرفتم ولی وقتی کابل خروجی از میکسرو به ورودی میکروفون وصل میکنم،تو قسمت recording کلا گزینه میکروفون قطع میشه

فراز محمودی

سلام مرتضی
درایورهای صدات آپدیته؟ احتمالا به یه کارت صدا نیاز داری.

amirrtmi

درود
چج.ری صدای راهنمای انگلیسی ویندوز ۱۰ رو غییر فعال کنم

فراز محمودی

سلام امیر جان
منظورت Cortana هستش؟

Sara

سلام من وقتی با لبتاب وارد سایت مدرسمون میشم و معلم تصویرم رو کامل داره و من هم تصویر و صدای معلم رو دارم ولی صدای من به اون نمیره چیکار کنم

فراز محمودی

سلام سارا
احتمال زیاد درایور های صدات مشکل داره. آپدیتشون کنی مشکل حل میشه.

Akram

سلام .من موقع فیلم دیدن صدای لپتاپم خیلی رو مخمه ..نمیتونم تغییرش بدم .صداش هم کمه هم گنگ ..کمکم کنیدد😕😕😕

فراز محمودی

سلام اکرم
احتمال داره اسپیکر لپتاپت دچار مشکل شده باشه.

شایان

سلام من الان دو روزه این مشکل رو مخمه . پایی سمت راست کامپیوتر روی بلندگو که میزنم یه نوشته ک میگه detecting perablemsرو میاره و یک ضربدر قرمز بغل بلندگو هرکار کرم درست نمیشه کمکم کنید

فراز محمودی

سلام شایان
احتمالا مشکل از درایور های صدات باشه که یا آپدیت نیاز داره یا کلا پاک شده. آپدیت کردن درایورات رو امتحان کن.

Sadaf

سلام خسته نباشید ببخشید اگر بخواییم صدای فلش رو موقع گذاشتن و درآوردن در ویندوز ۱۰ عوض کنیم روی کدوم گزینه باید بزنیم؟

فراز محمودی

سلام صدف
Control panel رو باز کن برو تو قسمت Hardware and sounds از اون جا روی Change system sounds کلیک کن، از پنجره ی باز شده برو تو سربرگ Sounds، قسمت پایین پنحره بگرد دنبال Device connect و Device disconnect (اولی برای وصل کردن فلش و دومی برای در آوردنشه)، روی هر کدوم که کلیک کنی دکمه Browse روشن میشه و میتونی فایل صدایی که میخوای موقع وصل کردن فلش پخش شه رو از Browse انتخاب کنی، آخرش Apply و OK رو بزن.
/comment image

Last edited 1 month پیش by فراز محمودی
Sadaf

خیلی خیلی ممنون تونستم انجامش بدم ☆°°°

فراز محمودی

خواهش میکنم صدف عزیز.

Masoud

سلام یه مشکلی پیدا کردم توی ویندوز ۱۰ اینکه صدا بعد چند ثانیه توی فیلم ها نا هماهنگ میشه توی پلیر های مختلف حتی انلاین هم همینه و ناهمانهگ میشه بعد چند ثانیه
دریایورا اپدیته

فراز محمودی

سلام مسعود جان
آپدیت نبودن درایور مهمترین دلیلشه اما اگه مطمئنی درایور هات آپدیته چند دلیل میتونه داشته باشه یک اینکه کابل یا اتصالاتت مشکل داره (کابلی که مادربرد یا کارت گرافیک رو به مانیتور وصل میکنه)، دو سیستمت از نظر سخت افزاری ضعیف باشه و رم پایینی داشته باشه. اگه سیستمت لپ تاپه شارژش کم باشه این اتفاق براش میوفته.

بهرام

درود ایا امکان داره صدای پاک شدن فایلها سطل اشغال و صدای کلیک روی فالها ی یتدوز ۷ رو به ویندوز ۱۰ باز یابی کرد

احسان نعنایی

سلام بهرام عزیز، منظور شما اینه صدای کلیکتون مثل ویندوز ۷ بشه ؟

Reyhaneh

سلام روز بخیر ببخشید چرا من نمیتونم صدای دسکتاپم را به صورت درست ضبط کنم یا به اشتراک بزارم
مثلا من نمیتونم صدایی که از لب تاب پخش میشه را ضبط کنم وقتی که ضبط میشه یه صوت ضعیف و نامفهومی در واقع یه جور ریتم ضعیف و ملایم یا وقتی که صفحه دسکتاپم را به اشتراک میزارم نمیتونم صدایی که از سیستمم پخش میشه را به اشتراک بزارم باز هم به صورت خیلی ضعیف صدا میره
در واقع نمیتونم صدایی که از لب تابم پخش میشه را ضبط کنم و برای طرف مقابلم بره میشه لطفا بگید چیکار باید بکنم توی ویندوز ۱۰ قبلیم هم من همین مشکل را داشتم ولی نمیدونم چی شد درست شد ولی بار که عوض کردم این مشکل را دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.

فراز رستمی

سلام ریحانه
مشکل میتونه از ۲ چیز باشه:
۱. درایورهای سیستم آپدیت نیستن
۲.تنضیمات نرم‌افزاری که باهاش صدای ویندوز رو ضبط میکنی مشکل داره
اول درایورها و خود ویندوزت رو آپدیت کن ببین مشکل حل میشه اگه نشد مشکل از نرم‌افزاریه که باهاش داری صدای ویندوزت رو ضبط میکنی.

Reyhaneh

مرسی

Last edited 1 month پیش by فراز رستمی
Reyhaneh

سلام خسته نباشید من میخام حد مجاز صدا با هندزفری را بردارم آیا تنظیمات و راه کاری هست که بشه صدای با هندزفری را از ۳۷ بیشتر کنیم؟
متاسفانه ویندوز ۱۰ خیلی عالیه ولی چند تا اشکال جزئی دارد که یکیش اینه که نمیشه وقتی با هندزفری هستی صدا را بیشتر از ۳۷ درجه بکنیم

فراز رستمی

سلام ریحانه
درایور صدای ویندوزت رو پاک کن و دوباره دانلود و نصبش کن فکر کنم مشکلت حل شه!

Reyhaneh

سلام خسته نباشید من چند بار هم که ویندوزم را عوض کردم باز هم همینجوره درواقع ویندوز ۱۰ جوری هست که وقتی هندزفری را میزاریم نمیشه صدا را از ۳۷ ئرجه بیشتر کرد میخام بدونم راهی هست که بشه این محدودیت افزایش صدا را برداشت یا نه
من حتی توی قسمت sounds هم رفتم توی بخش اسپیکر وقتی که بازش میکنیم توی بخش levels بخش realtek باز هم نمیشه زمانی که هندزفری هست صدا را از ۳۷ بیشتر کرد درواقع همه ی ویندوز ۱۰ این ویژگی را دارند الان میشه این محدودیت افزایش صدا را برداشت یا نه؟

فراز رستمی

سلام ریحانه
من خودم تا حالا به این مشکل برنخوردم که بدونم دقیقا چطوری درست میشه! ولی یه پست تو ردیت در موردش پیدا کردم که از بین ۷ – ۸ تا راهکاری که گفته بودن، تنها چیزی که برای چند نفر جواب داده بود، پاک کردن درایور صدا و نصب مجدد ورژن قبلیش بود

Reyhaneh

سلام خیلی ممنون این مشکل من حل شد و با پاک کردن درایور های ویندوزم رفع شد ولی الان تنها مشکلی که دارم اینه که نمیتونم صدایی که از دسکتاپ پخش میشه را از طریق خوده لب تاب ضبط کنم یا نمیتونم همون صدایی که از دسکتاپ پخش میشه را به اشتراک بزارم چون به صورت یه صوت خیلی ضعیف هست

فراز رستمی

ریحانه کلاْ‌ صدای سیستمت ضعیفه یا اینکه خود سیستم صدا داره ولی وقتی میخوای ضبط کنی ضبط نمیشه؟

Reyhaneh

قبلا روی ویندوز قبلم همینجور بود ولی بعد نمیدونم چی شد خودش درست شد الان که ویندوزم را دوباره عوض کردم همینجور شده مشکلمم اینه که نمیتونم صدای دسکتاپ را به اشتراک بزارم یا ضبط کنم توسط خوده لب تاب خودم میتونم صدا را بشنوم ولی نمیتونم از طری هر اپی توسط خوده ویندوز ارائه بدم و یه جور صوت خیلی ضعیف و یا نامفهوم میره

فراز محمودی

سلام ریحانه
درایور های صدات آپدیته؟

Reyhaneh

سلام بله هم ویندوزم آپدیته هم درایور های صدام

فراز محمودی

موقع اشتراک گذاری صفحه میکروفون دیگه ای مثل هندزفری به سیستمت وصله؟

Reyhaneh

نه اصلا من با هندزفری موقع استراک گذاری صفحه کار نمیکنم
این مشکل رو حتی موقع ضیط کردن صدایی که از سیستم پخش میشه توسط خوده سیستم مشکل دارم یعنی حتی با سیستم صدایی که از سیستم پخش میشه را نمیتونم ضبط کنم

فراز محمودی

سلام ریحانه
توی قسمت سرچ ویندوز Change System Sounds رو سرچ و باز کن. برو تو سربرگ Communications و گزینه Do Nothing رو انتخاب کن. Apply و OK رو بزن و دوباره تست کن اشتراک گذاری صفحه رو.

Reyhaneh

سلام باز هم درست نشد

فراز محمودی

سلام ریحانه جان
آخرین چیزی که به ذهنم میرسه اینه: روی بلندگو کنار ساعت ویندوز کلیک راست کن. مطمئن شو Spatial Sound روی Off باشه.

رحی

سلام ببخشید من یه برنامه ای نصب کردم و برای همیشه پاکش کردم ولی وقتی میخوام یه چیزی که صدا داره پلی کنم صدا نداره لپ تابم بعدش رو پایین میزنم اسم برنامهرو میزنه و مثل اینکه صدا اونجا پخش میشه واقعا نمیدونم,چیکار کنم درست شه ؟

Shot 0008.png
احسان نعنایی

سلام دوست عزیزم، سال نو مبارک!!!
در مرحله اول ازت میخوام که آموزش هایی که در این مقاله دادیم رو ریز به ریز و با آرامش جلو بری و با تنظیمات لپ تاپ خودت یکی کنی، اگه با این کار جواب نگرفتی لطفا توی سرچ ویندوز بنویس Device manager و گزینه Audio inputs and outputs رو انتخاب کن و یه عکس از اون قسمت برای ما ارسال کن تا بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم . ممنونم

الی

آقا من چند روز پیش میخواستم مشکل کورتانا رو حل کنم. نمیدئنم چه تنظیماتی رو عوض کردم، الان وقتی لپ تاپ روشن ه صدای داخل کامپیوتر هم پخش میشه. صدای قن و هارد و اینها. حتی وقتی لپ تاپ رو وقتی روشن ه جا به جا میکنم، صدای هایی که از برخورد دست من با بدنه ایجاد میشه هم پخش میشه! چظور میتونم این مشکل رو درست کنم؟

فراز رستمی

سلام الی
احتمالاْ گزینه Listen to this device رو فعال کردی!
۱. برو تو کنترل پنل و روی Hardware and Sound کلیک کن.
۲. در بخش Sound روی Manage Audio Devices کلیک کن.
۳. برو تو بخش Recording، روی میکروفون کلیک راست کن و properties رو بزن.
۴. برو تو بخش Listen و تیک گزینه Listen to this device رو بردار.
امیدوارم با طی کردن این مراحل مشکلت حل بشه، اگه هنوزم مشکل داشتی خوش‌حال می‌شیم بهمون بگی!!

الی

دستتون طلا. درست شد.

فراز رستمی

خواهش میکنم!

محمد

برا من اصلا گزینه sound رو نداره

فراز رستمی

سلام محمد
برو تو settings ویندوز، بعد برو تو بخش system و از نوار سمت چپ گزینه Sound رو انتخاب کن.

علی

مهندس من ۲ تا اسپیکر دارم به کامپیوتر وصل میکنم ۲ تاش هم کار میکنه سالمه ولی این کابلی که از کامپیوتر به باند وصل شده یکیش قرمز و دیگر سفید این قرمز کارمیکنه ولی سفید نه کابل تازه خریدم اونم اونجوری شد

MMD

سلام خسته نباشید
با اینکه تلویزیون با HDMI به کامپیوتر وصله ولی کنار ایکون پلی بک HDMI پیکان قرمز خورده
و گزینه هایی که ذکر شده در متن بالا غیر فعاله

دکمه بازگشت به بالا