ویندوز

آموزش کامل تنظیمات صدا در ویندوز

خرید کابل شبکه

تمام سیستم‌ عامل‌ها قابلیت پخش صدا دارن و رابط‌ کاربری اون‌ها بسیار ساده‌ هست. وقتی که دو دستگاه صوتی به سیستم وصل باشن، باید مشخص کنیم کدوم دستگاه برای پخش و کدوم برای ضبط صدا استفاده بشه. در این مقاله، آموزش تنظیم صدا در ویندوز 7، 8 و 10 و نحوه‌ برطرف کردن مشکلات مربوط به تنظیمات صدا در ویندوز رو به شما توضیح می‌دیم تا زمانتون رو برای سروکله زدن باهاش هدر ندین.

دسترسی به تنظیمات صدا

ساده‌ترین مسیر برای دسترسی به تنظیمات صدا در ویندوز مسیر نوار ابزاره. در گوشه‌ سمت راست تسکبار ویندوز، کنار تاریخ و ساعت، آیکونی به شکل بلندگو قرار داره؛ برای دسترسی به پنجره‌ Sound روی این آیکون راست کلیک کنید (مطابق شکل 1).

شماره 1

برای آشنایی با نوار ابزار و کاربردهاش، مقاله‌ نوار وظیفه ویندوز چیست + تنظیمات Windows Taskbar رو مطالعه کنید.

بعد از راست کلیک، گزینه‌‎هایی مثل تصویر شماره 2 ظاهر میشه و شما باید روی گزینه‌ Sounds کلیک کنید.

 1.  Open Volume Mixer: تغییر سطح صدای برنامه‌ها و سیستم.
 2.  Playback Devices: نمایش لیستی از دستگاه‌‎های پخش صدای متصل به سیستم. برای تغییر دستگاه پیش‌فرض پخش صدا باید وارد این بخش بشید.
 3.  Recording Devices: نمایش لیستی از دستگاه‎‌های ضبط صدای متصل به سیستم. برای تغییر دستگاه پیش‌فرض ضبط صدا باید وارد این بخش بشید.
 4.  Sounds: تنظیمات صدای ویندوز در بخش‌های مختلف
 5. Troubleshoot Sound Problems: این گزینه تنها در ویندوز 10 دیده میشه که برای رفع مشکل‌های مرتبط با پخش صدا در ویندوز ازش استفاده میشه.
شماره 2

گزینه‌ پایانی این منو در ویندوزهای 7 و 8 با ویندوز 10 متفاوته. این مورد در ویندوز 7 و 8 با عبارت Volume Control Options نشون داده میشه. در این بخش، تنظیمات دستگاه پخش صدا تعبیه شده و با کلیک روی‌ اون وارد بخش Volume Mixer میشید.

شماره 3

تنظیمات صدا ویندوز در پنجره Sound

پنجره‌ صدا در تمام ویندوزهای 7، 8 و 10 شبیه شکل زیره و تمام تنظیمات صدا در ویندوز و تغییر دستگاه‌های پیش‌فرض ضبط و پخش صدا در این پنجره انجام میشه. این بخش چهار سربرگ داره که در ادامه هرکدوم رو به صورت جدا بررسی می‌کنیم.

تنظیمات صدا
شماره 4

1. playback

در پنجره‌ Sound و تب Playback میشه دستگاه‌های پخش متصل به سیستم رو دید. دستگاهی که کنارش تیک سبز داره، دستگاه پیش فرض پخش صداست. اگر کنار دستگاهی پیکان قرمز باشه یعنی اون دستگاه متصل نیست. در این بخش میشه دستگاه پیش فرض پخش صدا رو مشخص یا منبع صدای خروجی رو شخصی‌سازی کرد که در ادامه بهتون میگیم چجوری.

تغییر دستگاه پیش فرض پخش صدا

برای تغییر دستگاه پیش فرض، روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید و با انتخاب گزینه‌ Set Default در سمت راست پایین پنجره دستگاه شما به‌عنوان پیش فرض انتخاب میشه. در نهایت برای ثبت این تغییر روی گزینه‌ OK در پایین پنجره‌ Sound کلیک کنید.

تعیین دستگاه پیش فرض پخش صدا در تنظیمات صدا در ویندوز
شماره 5

شخصی‌سازی منبع صدای خروجی

در متصل کردن اسپیکر به لپ تاپ فرض کنید که یک اسپیکر به همراه هدست به سیستم متصله و تصمیم دارید هنگام ارتباط با اسکایپ، صدای تماس رو از هدست بشنوید. برای فعال کردن این قابلیت، باید اول روی هدست کلیک کنید. بعد برای انتخاب اون به‌عنوان دستگاه پیش فرض ارتباطی گزینه‌ فلش کنار دکمه‌ Set Default رو بزنید و گزینه‌ Default Communication Device رو انتخاب کنید. با این کار دستگاه پیش فرض ارتباطی به هدست تغییر پیدا می‌کنه.

تعیین دستگاه پیش‌فرض برای برقراری ارتباطات
شماره 6
همون‌طور که در عکس شماره 6 می‌بینید، آیکون سبزرنگ تلفن، کنار دستگاه ارتباطی انتخاب‌شده قرار داره.

در این قسمت هم برای ثبت تنظیمات روی گزینه‌ OK کلیک کنید تا ضمن ثبت تغییرات از پنجره‌ Sound خارج بشید.

رفع مشکل عدم نمایش دستگاه‌های ضبط و پخش

در مواردی که دستگاه پخش دچار مشکلاتی مانند غیرفعال شدن، اتصال نادرست یا نصب درایور اشتباه شده باشه، در لیست دستگاه‌های پنجره‌ Sound نمیشه اون‌ها رو دید. برای مشاهده‌ این دستگاه‎ در تب Playback یا Recording در قسمت خالی پنجره راست کلیک کنید. گزینه‌ Show Disabled Devices یا Show Disconnected Devices رو انتخاب کنید تا تمام دستگاه‌ها نمایش داده بشن. برای اینکه فرایند نصب درست انجام شده باشه، به نکات نصب ویندوز 11 توجه کنید و یا این کار رو به متخصصش بسپارید.

شماره 7

2. Recording

می‌تونید در تب Recording دستگاه‌های ضبط صدای متصل به سیستم رو ببینید. دستگاه‌‌هایی که کنارشون تیک سبز دارن، دستگاه پیش فرض برای پخش صدا هستن. اگه پیکان قرمز کنار دستگاهی وجود داشته باشه یعنی اون دستگاه متصل نیست. در این بخش میشه دستگاه پیش فرض ضبط صدا رو تعیین یا میکروفون رو تست کرد.

اگر دستگاهی دارید که در قسمت PlayBack یا Recording نمایش داده نمیشه، مراحل بخش «رفع مشکل عدم نمایش دستگاه‌های ضبط و پخش» رو دنبال کنید

تعیین دستگاه پیش فرض ضبط صدا در ویندوز

برای تعیین دستگاه پیش‌فرض ضبط صدا، وارد پنجره‌ Sound شده و به تب Recording برید تا دستگاه‌های ضبط موجود رو ببینید. روی گزینه‌ مورد نظر کلیک کنید و با انتخاب گزینه‌‌ ‎ Set Default از پایین پنجره‌ سمت راست، دستگاه مورد نظر شما به‌عنوان پیش فرض انتخاب میشه.

تعیین دستگاه پیش فرض ضبط صدا
شماره 8

تست میکروفون و اسپیکر در ویندوز 10

در تست سلامت میکروفون ابتدا وارد پنجره‌ Sound و تب Recording شده و در میکروفون فوت کنید. اگر نشانگرهای دستگاه مورد نظر شما سبز شد، عملکرد میکروفون درسته. در صورت سبز نشدن نشانگرها، ابتدا چک کنید میکروفون در حالت Mute یا غیرفعال نباشه. برای بررسی این مورد روی گزینه‌ properties کلیک کنید و به تب Levels برید.
اگر مکان نشانگر روی قسمت چپ بود اون رو به سمت راست بکشید و دوباره امتحان کنید (طبق تصویر شماره 9).

تست سلامت میکروفون
شماره 9

طبق ترفندهای ویندوز 10، اگر با انجام موارد بالا نتیجه‌ای حاصل نشد، در تب Sounds روی گزینه‌ Configure کلیک کنید. با این کار وارد پنجره‌ Ease of Access در کنترل پنل میشید که در تصویر شماره 10 مشاهده می‌کنید. با کلیک روی گزینه‌ Set up Microphone، تنظیمات میکروفون شما به‌صورت خودکار انجام میشه.

تنظیمات میکروفون، تنظیمات صدا در ویندوز
شماره 10

اگر میکروفونتون همچنان مشکل داره، مقاله‌‌ رفع مشکل میکروفون در ویندوز 10 رو مطالعه کنید که به‌صورت اختصاصی این موضوع رو آموزش میده.

3. Sounds

در این بخش می‌تونید صداهای مختلف رو برای رویدادهای ویندوز انتخاب کنید. مثلا اگر تصمیم دارید برنامه‌ای موقع باز شدن صدای خاصی داشته باشه (طبق تصویر شماره 11)، اول در قسمت Program Events گزینه‌ Open Program رو انتخاب کنید و بعد در قسمت Sounds روی فلش به سمت پایین کلیک کرده و از بین صداهای پیشنهادی یکی رو انتخاب کنید.

تعیین صدا برای رویدادهای ویندوز
شماره 11

با گزینه‌ Brows می‌تونید صدایی رو خارج از این لیست و از پوشه‌ای جداگانه انتخاب کنید. در نهایت با انتخاب گزینه‌ Apply تغییرات ذخیره میشن.

فرمت صدا باید wav باشه. این فرمت رو در مقاله‌ آشنایی با فرمت‌های رایج فایل‌های کامپیوتری بهتون معرفی کردیم.

برای حذف صدایی که قبلا روی یک رویداد خاص گذاشتید، در قسمت Program Events روی اسم اون رویداد و بعد در قسمت Sound روی فلش به سمت پایین کلیک کنید و گزینه‌ None و بعد هم Apply رو انتخاب کنید (طبق تصویر شماره 12).

برداشتن صدا از رویدادی خاص در تنظیمات صدا در ویندوز
شماره 12

4. Communications

در این بخش 4 نوع تنظیمات برای زمان استفاده از سیستم هنگام تماس تلفنی وجود داره.

 • Mute all other sounds: با انتخاب این گزینه هنگام برقراری تماس با سیستم، تمام فعالیت‌های صوتی دیگه غیرفعال میشن.
 • Reduce the volume of other sounds by 80%: با انتخاب این گزینه، زمان برقراری تماس تلفنی با سیستم، صداهای دیگه 80 درصد کم میشن.
 • Reduce the volume of other sounds by 50%: با انتخاب این گزینه، زمان برقراری تماس تلفنی با سیستم، صداهای دیگه 50 درصد کم میشن.
 • Do nothing: با انتخاب این گزینه، زمان برقراری تماس تلفنی با سیستم، هیچ تغییری تو صداهای دیگه ایجاد نمیشه.

بعد از انتخاب یکی از گزینه‌های بالا، روی گزینه‌ Apply کلیک کنید.

تنطیمات صدا در ویندوز برای برقراری تماس
شماره 13

رفع مشکلات صدا در ویندوز

در این بخش چند راه‌‌حل رو برای رفع مشکلات تنظیمات صدا در ویندوز به شما ارائه میدیم تا اگر با مراحل قبل به نتیجه نرسیدید این روش‌ها رو هم امتحان کنید.

 • در مرحله‌ اول، چک کنید تا صدای ویندوز قطع نباشه. برای این کار مثل تصویر شماره 14 در نوار ابزار روی آیکون بلندگو کلیک‌راست کنید و گزینه‌ Open Volume mixer رو انتخاب کنید. بعد اهرمی رو که در قسمت Drvice و Applications قرار داره، به سمت بالا بکشید.
شماره 14
 • اسپیکر، میکروفون و کابل‌های صدا رو از نظر سخت‌افزاری بررسی و از سلامت اون اطمینان پیدا کنید.
 • اگر ویندوزتون خیلی‌وقته آپدیت نشده، اون رو با استفاده از آموزش آپدیت درایورها در ویندوز 10، آپدیت کنید.
 • ممکنه که درایور صدا با سخت افزار هم‌خونی نداشته باشه. باید درایورهاتون رو آپدیت یا دوباره نصب کنید. برای این کار مثل تصویر شماره 15، اول Device Manager رو در منوی استارت جست‌وجو کنید و اون رو باز کنید.
پیدا کردن Device manager
شماره 15

در قدم بعدی، روی قسمت Sound, video and game controllers کلیک کنید تا زیرمجموعه‌هاش مشخص بشه. حالا با کلیک راست روی درایورها می‌تونید اون‌ها رو Update یا Unistall کنید (تصویر شماره 16).

Update یا Unistall کردن دراورها
شماره 16

اگر درایور رو Uninstall کردید، سیستم رو Restart کنید تا دوباره درایورها رو تشخیص بده.
 • در آخر اگر با مراحل بالا مشکل برطرف نشد، مطابق تصویر شماره 17، گزینه‌ Troubleshoot sound problems رو انتخاب و مراحلش رو دنبال کنید تا ویندوز به‌طور خودکار مشکل رو شناسایی و برطرف کنه.
شماره 17

تنظیمات صدا در ویندوز 11

تنظیمات صدا در ویندوز 11 هم به اندازه همان تنظیمات در ویندوزهای دیگه مثل ویندوز 10 ساده هست و تفاوت ویندوز 10 و 11 در تنظیم صدای ویندوز چندان زیاد نیست. در ویندوز 11 هم روش‌های مختلفی برای تنظمات صدا وجود داره که دو مورد از این روش‌ها استفاده از تنظیمات صدای قرار گفته در نوار وظیفه ویندوز و ورد به تنظیمات از طریق کنترل پنل هست.

حرف آخر

برای استفاده از ویندوز، صدا نقشی مهم و اساسی داره از فیلم دیدن بگیر تا تماس یا پخش موسیقی. اگه در این زمینه اختلالی پیش بیاد و ندونیم چجوری برطرفش کنیم، خیلی آزاردهنده میشه. در این مقاله سعی کردیم نحوه‌ انجام تنظیمات صدا در ویندوز و رفع مشکلات صدا رو به شما آموزش بدیم. امیدواریم این مقاله براتون مفید بوده باشه؛ باز هم اگر سوالی داشتید خوشحال میشیم اون رو با ما در میون بذارید.

دانلود فایل PDF این مقاله:

فایل PDF مقاله

سوالات متداول

چجوری به تنظیمات صدا در ویندوز دسترسی پیدا کنیم؟

با کلیک راست روی آیکون بلندگو در نوار ابزار و انتخاب گزینه‌ Sounds

چجوری دستگاه پیش فرض پخش یا ضبط صدا رو تغییر بدیم؟

در پنجر‌ه‌ Sound تب Playback یا Recording اول روی دستگاه موردنظر و بعد رو گزینه‌ Set Default کلیک کنید.

اگه دستگاه‌های ضبط و پخش در پنجره‌ی Sound نشون داده نشه چیکار کنیم؟

در تب Playback یا Recording در قسمت خالی کلیک‌ راست کنید و گزینه‌‌های Show Disable/Disconnected Divices رو با کلیک کردن فعال کنید.

4.5/5 - (15 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
132 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین آرا
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
یاسین

سلام من وقتی هدزفری میزارم و صدا های 8 بعدی پلی میکنم دیگه اون ها حالت 8 بعدی ندارن ولی قبلا میشد میخواستم بدونم علتش چیه و چطور باید برگردونم به حالت اولیه

آریا

سلام با تشکر از مطلب خوبتون .
ایکون صدا روی تسک بار ویندوزم دیده نمیشه از بخش notifications area هم وارد شدم که گزینه نشون دادن ایکون صدا رو فعال کنم که به طرز عجیبی خودش کلا غیرفعال بود و اصلا امکان انتخاب گزینه on رو نداشت . ممنون میشم راهنمایی ام کنین چجوری درستش کنم . بسیار متشکرم .

reza

سلام خسته نباشید از کامپیوتر ویندوز 10 استفاده میکنم. همیشه از طریق تبدیل (USB به هندزفری) از هندزفری استفاده میکنم اما یه دفعه صدا قطع شد و چک کردم دیدم اون گزینه ای که باید اسپیکر باشه گزینه ی digital Audio رو نشون میده هر کاری هم میکنم برنمیگرده روی گزینه اسپیکر

الهه فلاح

سلام رضا جان
اگه قبلا کار میکرده و شما تغییری در سیستمون ایجاد نکردی، به احتمال زیاد ایراد سخت افزاری هست، سخت افزارهای درگیر مثل تبدیل و هندزفریتو چک کن، موفق باشی

امیرحسین

سلام وقتی باند رو وصل میکنم به کامپیوتر اهنگ پخش میکنم ولم نداره و صدا تیز هستش
اما به گوشی وصل میکنم باند رو ولم داره و عالی هستش باید چیکار کنم که روی کامپیوترهم ولم داشته باشه

AmirAli

سلام من اشتباهی گزینه هدفون رو پاک کردم باید چیکار کنم

الهه فلاح

سلام
در همان بخش که گزینه هدفون رو پاک کردین، گزینه‌ای برای ادد کردن مجدد وجود داره. مسیر رو یک بار دیگه طی کرده و هدفون رو دوباره ادد کنید
موفق باشید

sina75

با سلام
ویندوز من 10 هستش با کابل HDMI با کامژیوتر وصل هستم صدا ندارم اون گزینه ست دیفالت که شما میگین خاموشه فعال نمیشه کلا و بعد اینکه من 2 مورد تو لیست ژلی بکم دارم که یکیش فعال اون یکی که مال کابل HDMI تلویزیونه NOT Plugged in نوشته زیرش
نمیدونم چیکار کنم ویندوزم اپدیته و درایو صدام رو هم اپدیت کردم

نرگس

سلام وقت بخیر.من روی آیکون بلنندگو راست کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیافته .تنظیم میزان صدای نماد بلندگو کار نمیکنه و باید از صفحه کلید اینکار رو انجام بدم.علت چیه ؟؟؟؟

سامان وارسته

سلام نرگس عزیز
احتمالا باگ نرم افزاری داری و با عوض کردن ویندوز درست میشه یا اینکه نرم افزاری نصب کردی که داره مشکل ایجاد میکنه. در حالت کلی اگر که با کیبورد میتونی صدارو تنظیم کنی بهتره که با همون کار کنی.

ستایش

سلام من روی صدای لپ تاپم یک ضبدر قرمز هست وهرچیزی رو میخوام گوش بدم صدا نداره لطفا خیلی زود بهم جواب بدید چطوری درستش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

سامان وارسته

سلام ستایش عزیز
احتمال زیاد درایور اسپیکرهات آپدیت نیست

عارف

سلام وقت بخیر… موقع تغییر ولوم صدا در ویندوز 10 یه صدایی از ویندوز پخش میشه نشون دهنده اینه که بگه صدا تا چقدر داره تغییر میکنه.. این صدا برای من خیلی روی اعصابه.. میخوام ببینم چطور میتونم غیر فعالش کنم… ممنون

Last edited 9 ماه‌ها پیش by عارف
علی راهزانی

سلام وقت بخیر خسته نباشین…عزیز روی گزینه volum پایین نوارابزار دسکتاب من یه ضربدر قرمز خورده وداخل Device Manager هم رفتم اونجا گزینه Audio dh sound وجود نداشت…ممنون میشم راهنمایی کنید

سامان وارسته

سلام علی عزیز
از متصل شدن دیوایس صوتی که داری مطمئن شو

علی

سلام خسته نباشید روی لپ تاپم هر چی بازی میریزم تمام صدا ها میاد غیر صدای کارکتر مشکل چیه

سامان وارسته

سلام علی عزیز
این مورد رو باید داخل تنظیمات خود بازی ها درست کنی.

مهراد

سلام ببخشید من میکروفن دارم و وقتی که میکروفن را فعال می کنم و تو میکروفن حرف می زنم صدا توی حدست میاید
ممنون

سامان وارسته

سلام مهراد عزیز
باید داخل پنل تنظیمات میکروفن بری و این گزینه رو خاموش کنی

phn1385

سلام من مشکل صدا دارم درایورامو تازه ابدیت کردم درایور ریلتکه مشکلم نمیدونم چیه اصلا صدا نداره کامپیوترم.ویندوزم 10 هست.داخل دیوایس منیجر که میرم و روی audio input and output کلیک میکنم هدفون و اسپیکرام رو نمیتونم ببینم.نه جک های عقب نه جلو صدا ندارند.کامپیوترم رو با hdmi زدم به tv بعد اهنگ پخش کردم از باند های تلویزونم صدا میومد و مشکل نداشت ولی جک ها ایراد دارند چطوری درستش کنم؟

سامان وارسته

سلام
طبق چیزی که نوشتی و نظر خودت صد در صد جک های صدات ایراد دارن. باید ببری پیش تعمیرکاران سخت افزار کامپیوتر

امیر

سلام من تنظیمات لب تابمو بهم زدم
نمیدونم چیکار کردم وقتی میرم تو دیسکورد کسی حرف‌میزنه‌خودش صداها و بالا پایین میکنه

محمدرضا

سلام من نمیدونم چی زدم هر کاری انجام میدم باصدا اعلام‌ میشه مثلا میگه رفتی رو وی چی آن رفتی رو دسکتاپ و … اعصابم رو خورد کرد از بس حرف زد چی کنم قطع شه

سامان وارسته

سلام محمدرضا عزیز
باید دستیار صوتی ویندوز CORTANA رو خاموش کنی.

کاربر

کامپیوتر من کلا صدا نداره چیکار کنم

سامان وارسته

سلام
باید درایور دیوایس های صداتو نصب کنی

مهدی

سلام
خسته نباشید چطوری حالت LGTV را در Pleyback
را فعال کنیم

ناشناس

سلام ببخشید من وقتی اهنگ میزارم یا فیلم پخش میکنم در لپ تاپ و با دکمه های کیبورد میخوام صدا رو کم و زیاد کنم نمیشه یعنی روی صفحه میزنه که الان شما داری صدا رو کم و زیاد میکنی ولی تغییری توی صدایی که پخش میشه نداره ، قبلا لپ تاپم اینطوری نبود نمیدونم چیشده. اگه میشه راهنمایی بفرمایید که باید چیکارکنم.

امیرحسین

وقتی با هنسفری و هدفون از جلو وصل میکنم فقط صدای موسیقی میاد و صدای خواننده محو میشه هدفون و هندزفری هم مشکلی ندارن برای درست کردنش مجبور میشم نصفه داخل بکنم و بازی بازی کنم

الناز توحیدی

سلام امیرحسین
چیزی که به نظر میاد، اگر تمام تنظیمات سیستم شما و هدفون و هندزفری شما سالم باشه، احتمالا ورودی سیستم شما که بهش هدفون وصل میشه خراب شده باشه.
این مشکل نرم افزاری نیست و باید از لحاظ سخت افزاری بررسی بشه.

مهدی بهادری

من هر کاری میکنم درایور لپتابم آپدیت نمیشه میزنم رو آپدیت خودکار ولی میاد رو یه چیزی شبیه ساعت که اخطار روشه ویندوزم ۱۰ ۶۴ بیتیه

مهدی بهادری

سلام خسته نباشید من تازه میکروفن با کارت صدا گرفتم وقتی وصل میکنم میکروفن رو به کارت صدا فقط تو نرم افزار اف ال از اف ال Asio صدا پخش میشه اگه اطلاعی دارید به من کمک کنید کل لپتاب رو تنظیماتشو انقد دستکاری کردم خسته شدم

erfan

سلام، صدای پس زمینه رو چجوری باید حذف کرد؟ موقع مکالمه یا چت کردن بدون اینکه محیط صدایی داشته باشه صدایی که گوش میدم برای مخاطب میره

کوروش پورحسن

سلام در هنگام سیو کردن صدا و تصویر از دسکتاپ صدای خش خش میاد قبلا لپ تاپ من اینجوری نبود الان تازه اینجوری شده چطوری برطرف کنم

فرح

مسیستم من موقع پخش موسیقی زیر صداها رو واضح تر از صدای خواننده اصلی پخش می کنه و این خیلیآزار دهنده است میتونید در مورد تنظیمش کمکم کنید

آرمین

سلام من الان لپتابم فقط یه ایکون صدا داره الانم هرچه وصل میکنم ایکون جدا نمایش نمیده ، و فقط جایگزین این میشه، من قبلا انتخاب آیکون داشتم الان حتی تیک Show Disconnected Devices هم که زدم هیچ ایکونی رو حتی غیر فعال هم نشان نمیده فقط همون یه ایکونه اگر ممکنه رهنمایی کنید ممنون میشم

محسن

سلام
من چند روز قبل درایور صدای رو توی ویندوزم اپدیت کردم اما بعد از اون صدای خیلی ضعیف شده
ممنون میشم کمکم کنید

مهرزاد

سلام من صدای ریتم آهنگ رو دارم د صدای خود خواننده برام کمه چطور به حالت اول برگردونم؟

سامان وارسته

سلام مهرزاد عزیز
تنظیمات صدارو ریست کن

عبدالله

سلام.من ویندوز ده نصب کردم ولی تو پلی بک فقط اچ دی ام ای هست و چیز دیگه نیست منم میخوام از اسپیکر ساده استفاده کنم

سامان وارسته

سلام
درایورت رو چک کردی ؟

امید

سلام. یه سوال. حتی در سایتهای انگلیسی هم راه حل پیدا نکردم.
وقتی یه وویس یا ویدیو را با لب تاپ رکورد میکنم با لب تاپ که باز میکنم مشکلی نداره ولی در گوشی صدا نداره و جالب اینکه در گوشی با هندزفری صدا داره بدون هندزفری نداره.
مشکل از گوشی نیست چون با گوشی های مختلف تست کردم

سامان وارسته

سلام امید عزیز
لطفا با یه چیزه بلوتوثی هم امتحان کن و نتیجشو بگو

محمدرضا

سلام خسته نباشید،ببخشین یه سوال داشتم از خدمتتون،وقتی لپتاپ رو روشن میکنم یه میکروفون قسمت پایین سمت راست تو تسکبار ظاهر میشه و تمام صداهای بیرونی رو مانیتور میکنه هر کار کردم نتونستم رفع کنم این مشکلو.ممنون میشم راهنماییم کنید

سامان وارسته

سلام محمدرضا
باید میکرفون رو خاموش کنی.

مریم مهدیزاده

سلام خسته نباشید من هندزفریم سالم هستش ولی وقتی به لپتاپ وصل میکنم از یکی از گوشی هاش صدا پخش نمیشه باید چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

سامان وارسته

سلام مریم عزیز
از سالم بودن لپ تاپ مطمئنی ؟

mwd

سلام وقت بخیر . عذر میخوام مدتیه فایل های صوتی که خودم ضبط کردم بعد از گذر زمان تند پخش میشه و از سرعت عادی که خودم خوندم صوت رو خارج شده و صدا تند شده . شما میدونید علت چیه و چکار کنم این مشکل رفع بشه ؟

شهناز

سلام من لب تاپم هر چی رو بلند گو میزنم باز نمیکنه میشه بگین

mahdieh

سلام خسته نباشید من ویندوزم 10 هستش و اینکه فقط از یک بلندگوصدا خارج میشه . حتی از قسمت sound اسپیکر رو تست کردم ولی خب باز صدا از یک بلندگو خارج میشه دستگاهی که در دسترس دارم و دچار مشکل شده لپ تاپ هستش .ممنون میشم کمکم کنید

داریوش

سلام من ویندوز10 دارم و وقتی موزیکم رو با یک پلیر مانند وی ال سی یا دیگر پلیرها پخش میکنم اگر همزمان یک پلیر یا برنامه ای دیگه باز کنم بصورت اتوماتیک صدای پلیر قبلیم میره تو پسزمینه و ضعیف میشه.الان کی ام پلیرم بالا بود و پادکست پخش میکرد و به محض اینکه برنامه پریمیر رو باز کردم صدای پادکستم رفت تو پایینترین میزان و تو پسزمینه شنیده میشد.راهی داره این سوییچ کردن رو برنامه ای که بالا هست رو غیر فعال کنم؟

erfan hajizadeh

سلام خسته نباشيد اول اينكه ممنون بابت مطالب مفيدتون و اگر كمكم كنيدممنون ميشم.
من صدا ها رو فقط با هدست گوش ميكنم و از وقتي ويندوزم و حذف و نصب كردم صداها خيلي ضعيف ،كم و بي كيفيت شده حتي موقع بازي به زور صداي دوستامو ميشنوم
ممنون ميشم كمك كنيد

امیر حسین

سلام
زمانی که من هدفون میزنم تمام صدا های سیستمم وارد میکروفونم میشه
مثلا اگه با دوستم تو دیسکورد باشه هم زمان فیلم هم پخش کنم صدای فیلمم برای اونم میره و زمانی که میکروفون رو از خود هدفون میوت میکنم هم حذف نمیشه ولی زمانی که دیوایس میکروفونم رو Disable میکنم درست میشه
چکار کنم؟؟

f.karimi

سلام وقتتون بخیر.. من مدتی بود که صدای اسپیکر لپ تاپم قطع شده بود.. درایو های صدا رو آنیستال کردم و بعد دوباره نصب کردم صدای اسپیکر وصل شد اما الان وقتی هدفون یا هندزفری با کابل به لپ تاب وصل میکنم صدا بازم از توی اسپیکر پخش میشه.. ویندوزم 7هست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Arash

سلام وقت بخیر ، جدیدا هدست رو که وصل میکنم تمام صداهای تو بازی پخش میشه از هدست به جز صدا هم تیمی ها که صحبت میکنیم ، صدای هم تیمی ها از تو بلندگو پخش میشه و از تو هدست پخش نمیشه، میکروفون هم سالمه صدا روانتقال میده ، ویندوز ۱۰ ام و هدست با یو اس بی وقل میشه ، درایور کارت صدا هم پاک کردم اخرین ورژن رو نصب کردم فرقی نکرد ، نمیدونم چه نمظیماتی رو عوض کردم لطفا راهنمایی کنید مرسی .

Arash

Eksa E1000 gaming

Arash

Eksa E1000 usb gaming

ALI

سلام من هندرفریم سالمه هیچ مشکلی نداره و وقتی به لپتاب وصله و حرف میزنی صدا خیلی کم از طریق میکروفون میره ولی این مشکل تو گوشی نیست میشه راهنمایی کنید چیکار کنم.

فراز محمودی

سلام علی
شاید Input صدای ویندوزت روی میکروفون لپتاپت تنظیم شده. از تنظیمات صدا قسمت Input رو چک کن.

امیررضا

مال من اصلا بخش پلی بک و رکوردینگ نیست نوشته
no audio devices are installed
ممنون میشم بگید چیکار کنم

فراز محمودی

سلام امیررضا
امکان داره اتصال هدفون یا اسپیکرت با سیستم برقرار نباشه. یا درایورهات آپدیت نشده باشن.

سهیل

مثل این بالاییه

set-default-for-recording-sound-1-1000x500.jpg
Last edited 2 سال‌ها پیش by سهیل
سهیل

سلام
برای من صدای هد ست هم قفل شده یه فلش رو به پایینه قرمز میاد چیکارش کن راهنمایی کنید ممنون

فراز محمودی

سلام سهیل
احتمال زیاد اتصال هدستت دچار مشکل شده یا درایورها قدیمین.

ریحانه

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه ببخشید وقتی هنزفری رو به لپ تاپ وصل میکنم اصلا بالا نمی یاد حتی در قسمت playeback ویندوز هم 10 هست میشه لطفا کمکم کنید ممنون

فراز محمودی

سلام ریحانه ممنون
منظورت چیه اصلا بالا نمیاد؟ صدا نداره؟

پوریا

سلام خسته نباشید من هدفونی که به تازگی خریداری کردم صدای چپ و راستش باهم دیگه متفاوت هست ایا راهکاری هست که از طریق نرم افزار و یا تنظیمات کامپیوتر درستش کنم ؟

فراز محمودی

سلام پوریا
منظورت ولوم صدا هستش؟

مهدی صفائی

سلام
در قسمت playback ویندوز خالی هستش و نوشته no audio devices are installed باید چیکار کنم؟

فراز محمودی

سلام مهدی
2 دلیل میتونه داشته باشه
1 اینکه اسپیکر یا هدفونت خرابه یا درست وصل نشده.
2 درایورهات نصب نیستن.

امیر

سلام ببخشید من چند مدتیه ویندوزم رو 8.1 کردم اولاش صداش خیلی خوب بود و بلند بود و کار میکرد من با هندزفری گوش میکنم به صدا ها
اما بعد ی مدت یهو دیدم صداش خیلی کم کیفیت و کم شد هرچی چک میکنم همه صداها هم تا اخر زیاده و روی 100 هست اما چیزی که گوش میکنم صداش خیلییییی کمه و خیلیم کم کیفیته و درست نمیتونم بشنوم فقط اصلش خیلی اروم میاد تو گوشم و صداش واقعا کمه بخدا خسته شدم ی راه حل خوب بهم بدین ممنون

فراز محمودی

سلام امیر
ویندوزت قبلا 10 بوده؟
درایورهاتو آپدیت کن. از سالم بودن هندزفری یا اسپیکر سیستمت مطمئن شو. ممکنه از کارت صدات هم باشه.

محمد جعفر بهزادی

با سلام، من وقتی با میکروفون record میکنم، م قعی که میخوام صدایی که ضبط کردم رو بشنوم فقط از یک خروجی هدفونم صدا میاد، در صورتی که موقع رکورد کردن از دو خروجی هدفونم صدا رو دارم، کارت صدام دو تا input داره، وقتی کابل میکروفون رو تو سمت چپی وارد میکنم فقط از خروجی سمت چپ هدفون صدا میاد، وقتی سمت راست میزنم، ففط از سمت راست هدفونم صدا میاد، باید چیکار کنم میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

فراز محمودی

سلام محمد
این پورت هایی که میگی چه رنگی هستن؟ کارت صدات قدیمیه؟

محمد جعفر بهزادی

کارت صدام مارک behringer U_phoria Umc204HD
والا یه ماه نمیشه خریدم، پورت ها مشکی رنگه

فراز محمودی

میتونی یه عکس از پورتاش بدی؟
فک کنم یه پورت هدفون داشته باشه اونم امتحان کن.

nima k2

سلام من در نوار تسکبار روی آیکون صدا ک کلیک میکنم تنظیمات صدام باز نمیشه از منو میتونم اینکار رو انجام بدم ولی مشکلم اینجاست ک در تسکبار وقتی روش کلیک میکنم بالا نمیاد چیکار کنم؟

فراز محمودی

سلام نیما
کلیک راست که میکنی روی آیکون صدا منویی نمیبینی؟
اگه فقط Sounds رو نمیبینی برای آپدیت ویندوز 10 هستش.

حمیدرضا

سلام بسیار ممنون

فراز محمودی

خواهش میکنم حمیدرضا خوشحالیم که تونستیم کمکت کنیم.

farhan

درود تبدیل یک به دو گرفتم برای اما صدای وینپوز یعنی اسکربن رو رکورد میکنه صدای بیرون نیست از کجا میشه برعکسش کرد مرسی

فراز محمودی

سلام
درایورهای میکروفونت آپدیته؟ میکروفونت رو هم چک کن سالم باشه. جک تبدیل هم چک کن

دکمه بازگشت به بالا