تغییر رمز وای فای

تغییر رمز وای فای - پبش نمایش

تغییر رمز وای فای

تغییر رمز وای فای - بنر

 

در این مقاله به آموزش تغییر رمز وای فای در مودم های مختلف خانگی مانند دی لینک و تی پی لینک می پردازیم .

برای تغییر رمز وای فای مودم نیاز است که سیستم شما ( موبایل یا کامپیوتر ) به مودم متصل شده باشد , اگر برای بار اول است که می خواهید وای فای مودم را فعال و رمز آن را تغییر دهید احتیاج به یک عدد کابل Lan دارید تا از طریق آن به مودم متصل شده و رمز آنرا تغییر دهید در غیر اینصورت می توانید از طریق وای فای به مودم متصل شده و نسبت به تغییر رمز اقدام کنید .

تغییر رمز وای فای

پس از اتصال به مودم باید وارد مرورگر ( کروم , فایرفاکس و … ) سیستم شده و در قسمت آدرس , عدد 192.168.1.1 را وارد کنید و کلید Enter را فشار دهید .

 

 

پس از لحظاتی صفحه ی ورود به تنظیمات مودم نمایش داده میشود که با توجه به شرکت سازنده مودم شما می تواند شکل ها و مراحل متفاوتی داشته باشد که در این قسمت , نحوه ی ورود به تنظیمات و تغییر رمز وای فای مودم های دو شرکت معروف D-link و Tp-link را کامل توضیح می دهیم .

 

تغییر رمز وای فای مودم های DLink :

پس از وارد کردن آدرس 192.168.1.1 و وارد شدن , صفحه ای مشابه صفحه زیر را مشاهده می کنید :
نکته : اکثر مودم های دی لینک به صورت پیش فرض از آدرس 192.168.0.1 برای انجام تنظیمات مودم استفاده می کنند .

 

تغییر رمز وای فای - صفحه ی ورود دی لینک

 

مودم های دی لینک به صورت پیش فرض از نام های کاربری و پسووردهای زیر برای ورود به تنظیمات مودم استفاده می کنند که می توانید با تست آنها وارد مودم خود شوید :

 

نام کاربری : admin

رمز : admin

 

نام کاربری : admin

رمز : ( خالی بگذارید )

 

نام کاربری : ( خالی بگذارید )

رمز : ( خالی بگذارید )

 

نام کاربری : ( خالی بگذارید )

رمز : admin

 

پس از وارد کردن یوزر و پسوورد و موفقیت در ورود , با صفحه ای شبیه صفحه ی زیر روبرو می شوید ( این صفحه ممکن است مدل به مدل کمی متفاوت باشد )

برای تغییر رمز ابتدا روی گزینه Setup در منوی بالا کلیک کرده و سپس گزینه Wireless Setting را از سمت چپ انتخاب می کنیم . در مرحله بعد در پایین صفحه گزینه Manual wireless network setup را بر می گزینیم .

 

تغییر رمز وای فای - صفحه تنظیمات دی لینک

 

پس از ورود به قسمت تنظیمات وای فای , در قسمت اول می توانید وای فای مودم را فعال یا غیرفعال کنید که اینکار با برداشتن و گذاشتن تیک در جلوی گزینه ی Enable Wireless امکان پذیر است .

 

تغییر رمز وای فای - قسمت دوم

 

در قسمت آخر یعنی Pre-shared Key نیز می توانید رمز وای فای مودم خود را تغییر دهید .

 

تغییر رمز وای فای - قسمت اول

تغییر رمز وای فای مودم های Tp-Link :

خوش بختانه تی پی لینک بر خلاف D-link از آدرس 192.168.1.1 برای ورود به مودم و از یوزرنیم و پسوورد admin برای لاگین کردن استفاده می کند و نیازی به تست رمزهای مختلف برای ورود نیست . مشابه روش قبل , اطلاعات را زده و وارد تنظیمات مورد شوید .
برای فعال کردن وای فای کافیست از منوی سمت چپ گزینه ی وایرلس را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید , سپس بر روی Wireless Setting کلیک کنید . با زدن این گزینه صفحه مشابه صفحه ی زیر برای شما نمایان می شود که کافیست تیک دو گزینه ی مشخص شده را برای فعال سازی وایرلس دستگاه بزنید .

 

تغییر رمز وای فای - صفحه تنظیمات وایرلس تی پی لینک

 

برای تغییر رمز نیر کافیست بر روی زیرمجموعه ی Wireless Setting کلیک کرده و در قسمت Wireless Password رمز دلخواه خود را وارد کنید .

نظرات (2)

سلام چطوری باید اینکارو کرد ؟
منظورم اینه ک باید سیم لن (Lan) رو ب کامپیوتر وصل کنیم یا نه ؟
یا مثلا ب اینترنت متصل باشیم یا خیر ؟
با تشکر

پیگیری سفارش
لیست مقایسه